| A201298 a întrebat:

La ce este bun uleiul de cocos?

Răspuns Câştigător
| Etelca a răspuns:

Buna! Vei gasi informatiile de care ai nevoie aici:
http://www.kudika.ro/......cocos.html
http://www.dr-pronat.ro/2014/03/06/801-de-utilizari-pentru-uleiul-de-cocos/
Mult succes!

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Se foloseste pentru par si ten. Iti hidrateaza bine tenul iar parul ti-l face mai matasos si mai voluminos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uleiul de cocos catifeleaza si hidrateaza pielea uscata, crapata sau iritata fiind totodata si un bun exfoliant si demachiant. Are un continut bogat in potasiu, magneziu, fier, fosfor, cupru. Pe langa acestea el mai contine si vitamina A si E. Folosit in special pentru ingrijirea pielii, tonifiere si infrumusetare. In cazul unui par uscat si deteriorat, se poate aplica pe toata lungimea parului, chiar si pe scalp. Acest lucru duce la tratarea si refacerea firului de par conferindu-i stralucire si suplete. Incearca-l!

| ale153 a răspuns:

Eu il folosesc atat la gatit, cat si la masti pentru par si fata. Este foarte hidratant. happy