| anonim_4396 a întrebat:

La ce foloseste pudra translucida?

Răspuns Câştigător
| SaschaM a răspuns:

Pudra translucida este acelasi lucru cu pudra normala, colorata doar ca nu are culoare astfel incat sa poata fi folosita peste orice nuanta de ten. Cu alte cuvinte, daca iti iei o pudra translucida vei putea sa o folosesti si iarna cand esti mai alba si vara cand te bronzeziwinking

4 răspunsuri:
| Kasia a răspuns:

Pudra translucida fixeaza machiajul, matifiaza tenul si il fereste de contactul cu praful.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa-ti inchida porii si sa faci cosuri.

| Damy0303 a răspuns:

Ajuta la fixarea machiajului si il face sa reziste mai mult, nu sa se stearga dupa cateva ore si matifiaza tenul.

| YoloWTF a răspuns:

Obtineti un ten uniform si fara probleme, mai neted, redefinit si fara luciu. Aceasta pudra translucida poate fi folosita pentru mai multe nuante de ten, pentru a ajuta la fixarea machiajului, acesta pastrandu-se astfel timp indelungat. Formula usoara si matasoasa matifiaza tenul, reducand luciul si obtinand un aspect minunat si sanatos!

INSTRUCTIUNI

Folositi buretele pentru a aplica pudra pe fata, gat si decolteu. Aplicati ori de cate ori este nevoie pe parcursul zilei, pentru a improspata aspectul acestora.

Greutate neta: 3.8g