| adreiaandreiuta22 a întrebat:

Vreau o parere despre pudra translucida ce aspect da fetei?

Dau FUNDITA

Răspuns Câştigător
| NobleHeart a răspuns:

Buna! Pudra translucida este recomandata pentru tenul sensibil sau uscat.Nu este invizibila, nu acopera imperfectiunile, e alba si fixeaza machiajul(mai exact fondul de ten) si seamana cu pudra de talc.

P.Stongueudra translucida nu se aplica in jurul ochilor, deoarece poate provoca alergii.

1 răspuns:
| hellokityy a răspuns:

Buna! Eu folosesc pudra translucida de la Avon si cred ca e destul de buna, adica imi place cum imi lasa fata si acopera cat de cat imperfectiunile. Cred ca merita cumparata pentru ca iti lasa fata mai fina si da un aspect natural pieliiwinking(e parerea mea) happy