| Mogiojojo a întrebat:

La ce magazine sa dau mostre de cosmetice? La sephora stiu ca poti sa testezi in magazin deci nu sunt sigura ca dau mostre.

7 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Testerele (mostrele) sunt pentru magazin. Ca sa poata alege clientii ce sa cumpere. Nu se dau acasa. Nu iti iei tu parfum gratuit.

| Mogiojojo explică (pentru Iote):

What's your problem?

| christine99 a răspuns:

Mostrele se dau in anumite perioade sau la evenimente, când vor să promoveze produsele. La Sephora nu am văzut să fie date acasă gratuit, era ofertă acum ceva timp, dacă comandai de o anumită sumă primeai bonus o mostră dar nu mai știu dacă era la ei.

| Adry05 a răspuns:

Eu am auzit ca se dau in Sephora dar nu stiu daca politica asta e valabila si-n Romania desi ar trebui. In America stiu ca se dau mostre de fond de ten si lucruri de genu acasa ca sa-l poti testa mai multe zile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei de la Sephora si Mac au niste recipiente micute in care iti pot pune produs ca sa testezi acasa. Mostrele venite de la producator la noi se dau dupa cumpararea unui produs.

| makeuplover12 a răspuns:

La Sephora se dau mostre dacă cumperi de o anumită sumă. Intra pe Sephora.ro si vezi la categoria "Eșantioane gratuite"

| NinaDea a răspuns:

De la oriflame.