| anonim_4396 a întrebat:

La ce mana poarta barbatii/baietii ceasul? Si merge pe aceeasi mana sa poarte si niste bratari? Daca da, ce parare aveti? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

In mod normal pe mana stinga dar cunosc persoane fiind stangaci care poarte ceasul pe mana dreapta.Asta nu cred ca e o regula dar banuind(ca pe vremuri)ceasul era legat cu un lantisor si plasat in interiorul vestonului pe partea stanga cred ca s-a pastrat pozitia si ceasurilor de mana(cu curea/bratara). Adaugarea unui alt accesoriu pe aceiasi mana e total aiurea (+ingreuneaza folosirea mainii) si poate aduce daune ceasului.Deci accesoriile pe mana dreapta dupa cum am vazut si la prezentari de acest gen.Acum depinde de tine cum vrei sa areti.In "trend"s-au notoriu.
Oricum accesoriile la un barbat nu trebuie sa iasa in evidenta prea mult! PAREREA MEA.

11 răspunsuri:
| Kristinikaaa a răspuns:

In general, ceasul se poarta la mana stanga daca esti dreptaci si la dreapta daca esti stangaci. Poti sa adaugi si o bratara pe langa ceas, dar e preferabil totusi sa o pui la cealalta mana ca sa nu arate prea incarcat look-ul.

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Ellutza1426 a raspuns bine, pe dreapta sta putere, merita funda

| greyhound a răspuns:

Mana stanga. Daca un barbat are ceas la mana, orice accesoriu e in plus (bratari, inele, lanticuri)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Pe mana stanga se poarta ceasul.
Bratari, lanticuri, inele sunt accesorii in plus, este de ajuns ceasul.
Te pup!

Răspuns utilizator avertizat
| IAmTheLegendary a răspuns:

Pe măna dreapta sau stanga, depinde cum este invatat de mic happy
Or ce e bine venit la mana barbatului la degetele barbatului si la gatul lui happy

| Painkeeper a răspuns:

Pe mana dreapta. Zic sa nu fie alta bratara deoarece da o senzatie de incarcat, iar orice barbat/baiat trebuie sa aiba o imagine lejera! :*

| gнσѕт a răspuns:

Pe mana stanga se poarta ceasul, la barbati in general si bratarile pe mana dreapta pentru ca nu poti sa pui o bratara acolo unde este si ceasulwinking

| ellutza1426 a răspuns:

Pe mana dreaptahappy da merge dar numai daca este o bratara din aur/arginthappy

| cm21q a răspuns:

In general, indiferent de sex, ceasul se poarta la mana stanga. Motivul? Asa e mai ferit de eventuale socuri sau lovituri deoarece cu mana stanga nu iti e indemana sa faci atatea lucruri ca si cu dreapta si pentru ca e mai comod sa te uiti la ceas asa, incearca sa-l pui pe dreapta, sa vezi ce incomod e sa te uiti. Nu stiu sa fie diferit la femei de barbati. Poti sa-l porti si pe dreapta daca tii neaparat dar toti te vor intreba de ce il porti asa am patit si eu. Toti barbatii pe care i-am vazut pana acum aveau ceasul pe mana stanga. (femeile la fel )

| djfive a răspuns:

Pe mana stanga