| karrry9999 a întrebat:

La ce mana se poarta de obicei ceasul?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Se poarta pe stanga daca esti dreptaci si pe dreapta daca esti stangaci, unul din motive fiind si pentru a feri ceasul de lovituri atunci cand lucrezi cu mana "activa".

15 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
In principiu se poarta la stanga dar daca tie iti este mai comod pe dreapta nu e nici o problema sa il porti si pe dreapta.

| mona a răspuns:

Teoretic pe stanga

| DakotaRoyse a răspuns:

Stângă happy

evenso
| evenso a răspuns:

Ceasul se poarta pe mana stanga.

| LolaLollita a răspuns:

Stangahappy

| dracu14 a răspuns:

La care iti place tie

| Iulian03 a răspuns:

Stanga.

| passarisMB a răspuns:

Intotdeauna ceasul se poarta pe mana stanga.sti de ce? unele ceasuri au cheita si trebuie rasucita cu mana dreapta, iar daca ai avea ceasul pe mana dreapta ti-ar fi incomod sa rasucesti de cheita;-)

| iubescbulldogii a răspuns:

Salut. Ceasul se poarta la mana stanga.

| AndreiPiticu99 a răspuns:

Stanga e bana pe care se pune

| Adeniy a răspuns:

Mana stanga tot timpul

| ƒℓυχ a răspuns:

Stanga mereu.

| ElvySweet a răspuns:

Se poarta pe stanga. Exista si cesuri care sa se poarte pe dreapta. Acele ceasuri de pe dreapta sunt pentru stangaci sau pentru persoanele care calatoresc mult si sunt cu doua fusuri orare

| Alexandru8 a răspuns:

LA mana stinga.

| T1beriu2000 a răspuns:

Stanga