| RoyDupuis a întrebat:

La ce perioada de timp este recomandata revopsirea parului?

Răspuns Câştigător
| spiridus25 a răspuns:

Medicii dermatologi recomandă vopsirea părului la un interval de 3 luni. De asemenea, ne sugerează să alegem culorile mai deschise, mai puţin nocive. Pentru sănătatea părului, este contraindicat să ne vopsim în aceeaşi şedinţă în care ne-am încreţit părul.
În general, ar fi bine să te vopseşti la un interval de trei luni, ca să-i dai timp firului de păr să se refacă şi toxinelor să se elimine din corp.

3 răspunsuri:
| Imstrong a răspuns:

3-4 luni.

| izabela2013 a răspuns:

E clar ca depinde de calitatea parului si apoi de culoare, adica de cat de tare vrei sa-l arzi. Culori deschise ard mai mult, cele inchise mai putin. In general te vopsesti can creste destul de mult si este foarte vizibila si deranjeaza la vaz, partea de la radacina, sau culoarea s-a dus prin spalare. Dar optim este cam la o luna

| marinelamarinela a răspuns:

De obicei după 3 luni depinde de calitatea părului poți și după o luna