| Adnnana a întrebat:

La ce temperatura pot spala o rochita dintr-un material mai sensibil? 30 de grade e in bine?

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

E bine.

| Fatamuntilor a răspuns:

Vezi ca undeva la spate, langa guler de obicei ai temperaturile de spalare!
30 de grade e bine!

| CartofiorDulce a răspuns:

30 de grade e bine, dar uita-te pe eticheta ca sa fii sigura, unele materiale necesita spalare manuala.

| ionandreea97 a răspuns:

Daca nu scrie ca necesita spalare manuala, atunci 30 de grade e perfect.Gandeste-te ca 30 de grade inseamna apa recisoara deci nu are ce sa pateasca. Fi atenta doar sa selectezi programul de spalat pentru materiale fine, asta e mai important.