| Akahskbw191ut2 a întrebat:

La dentist poti merge machiata?

28 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Crezi ca asta il intereseaza pe dentist?
Posibil sa iti lacrimeze ochii de durere si ti se intinde rimelul pe față.
Vei hotarî singura daca mai mergi machiata sau nu.
Pentru ca vei mai merge.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Neaparat machiată si pe tocuri de 12 altfel sa nu te duci

| Violleta2022 a răspuns:

Poti, dar la 14-15 anisori nu este recomandat sa te machezi, ca medicul te poate face de ras.
Tu ai mama?
Ea te vede ca te duci machiata, ca o femeie adulta?
Chiar nu te supravegheaza si nu-ti da sfaturi specifice anisorilor tai?

suntserios
| suntserios a răspuns:

E pe bune întrebarea?

| dullcat a răspuns:

Nu prea are sens sa machiezi altceva decat ochii, mai ales daca ai vreo procedura de facut si va trage de gura ta vreo jumate de ora, sa poata lucra.

| Frank51 a răspuns:

Dacă ai mai fost nemachiata și ți s-a atras atenția, da.

| gabicoo a răspuns:

Da. Și obligatoriu fără chiloți.

Răspuns utilizator avertizat
| DomnulPoliticos a răspuns (pentru TornadoIDS):

Tocuri de 20, plus lenjerie neagra, poate iese combinație imensa pe acolo

Răspuns utilizator avertizat
| ReddY25 a răspuns:

Cum știi

| RobertMoon a răspuns:

Nu conteza, important e sa te speli pe dinti big grin

| StoicAnalysis a răspuns:

Da, in afara de ruj.

| sammie a răspuns:

Da. Nu văd vreo problemă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oare? tu ce crezi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu! Sub nici o forma sa nu te duci nemachiata. Adica daca stomatologul este un nasoliu, da parca ar merge.dar daca medicul este un frumi, dulce, frumos si special?! O sa te vada fara ruj, o sa iti vada cosurile,... Si o sa creada ca tu nu esti o prinți. Eu iti recomand sa iei cea mai scurta fusta, si o bluza cu cel mai adanc decolteu. Si sa nu uiti sa postezi pe insta#durere#masea#doctorelu frumușelu. Iti doresc succes si te sustin, bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea e indicat. După consultație, machiajul nu o sa mai arate perfect.

Răspuns utilizator avertizat
| Smmo a răspuns:

Iti cam intinde rujul pe unde nu vrei, in rest nu pot sa spun ca e interzis. Daca mergi la dentist dupa serviciu o sa fii machiata, ce sa faci... macar ai grija sa fii mai naturala, cu un ruj mai apropiat de culoarea pielii, nu strident. Mai poti incerca sa-ti iei la tine un demachiant pentru buze (de exemplu un servetel demachiant sau niste dischete demachiante si solutie demachianta), si iti dai cu ele inainte sa intri in cabinet. Dupa ce iesi, te machiezi iar daca iti mai arde de asa ceva.

| Celestina003 a răspuns:

Da,ce are?

| FindMyName a răspuns:

Bufnesc in ras cand va aud pe unii...pentru ce te duci machiata la dentist? nu are nicio treaba cu,, makeup-ul" tău draga, ci cu dinții, măselele laughing))
Te dai cu ruj, îți întinde tot rujul pe față, sau fondul de ten îl ia pe mănuși...hai ok dă-te cu rimel dar atat, nu vad pentru ce sa te aranjezi asa tare la un dentist

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Poți

| SynapseNinja a răspuns:

Eu zic că machiată ai voie să te duci. Important e să te duci spălată pe dinți și îngrijită.

| DomnulPoliticos a răspuns:

Dacă e un dentist frumos, tânăr și irefutabil specialiștii recomanda sa mergeți machiata. Funda?

Răspuns utilizator avertizat
| Anitta97 a răspuns:

Poți sa te machiezi dar fără ruj

| floruits a răspuns:

Bună!

Da, poți merge machiată la dentist. Dar îți recomand să nu mergi machiată la dentist. De ce?

Deoarece mergi ca să ai dinții sănătoși. Dacă după dentist trebuie să mergi undeva, poți să te machiezi după consultație.

Zi frumoasă!

| Claudiu1213a a răspuns:

Desigur ca poți merge machiata, pe dentist nici nu îl interesează dacă ești machiata sau nu, pe el îl interesează sa ți rezolve problemele ce le ai la dantura