| anonim_4396 a întrebat:

La o noaptea turceasca in Istanbul, la restaurant merge sa imi iau o rochie scurta si sandale mai elegante argintii? Iar ca accesoriu un colier de perle? Sau doar sandalele sa fie mai elegante si rochia si atat? Sau cum ne-am putea imbraca altfel la o noapte la restaurant? Multumesc!

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde ce varsta ai.

| minime3 a răspuns (pentru darrio2007):

| darrio2007 a răspuns (pentru minime3):

Depinde si de restaurant. Sa nu nimeresti vreunul de musulmani autentici.
La ce vrei tu este ceva frumos.

| suntserios a răspuns (pentru minime3):

La 30 ani atâtea dileme cu ce sa te îmbraci la un restaurant?

| minime3 a răspuns (pentru suntserios):

Dileme poti sa ai si la 100 de ani! Nu vad de ce nu as cere niste pareri! Pana la urma, conteaza cum suntem priviti!

| suntserios a răspuns (pentru minime3):

Pana la urma, conteaza cum suntem priviti!

Depind cât de superficial și nesigur pe tine ești.

| dullcat a răspuns:

E safe sa porti astfel de haine acolo?

| MrNuggets a răspuns (pentru dullcat):

Cum adica safe? Ce ar trebui sa poarte atunci ca sa fie safe?

| dullcat a răspuns (pentru MrNuggets):

Cand mergi intr-o tara unde barbatii sunt mai mult sau mai putin extremisti, te acoperi daca nu vrei sa ai probleme. Aparent in Instabul nu e cazul (in afara de obiective turistice religioase).

| minime3 a răspuns (pentru dullcat):

Dar am vazut ca si turcoaicele poarta acum scurt, vedeti exemple si in filme... si chiar pe strada, am vazut pe Youtube, si mai ales ca eu sunt turist.

| Jessica33 a răspuns (pentru dullcat):

In Turcia nu se pune problema pentru asta. Le vezi imbracate pe turcoaice si in rochii lungi si scurte, asa ca nu e cazul sa se acopere.

| iulia0514 a răspuns:

Sfatul meu este să porți o rochie lunga să-ți acopere cât mai mult rochiile scurte nu prea sunt agreeate în tarile musulmane, poți opta pentru o rochie lunga de cocktail

| sammie a răspuns:

Da, ar sta destul de bine și cu acel colier.