| dancapitan a întrebat:

La voi la scoala se cere ca elevii cu parul mai lung sa il tina prins/legat?

26 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

Doar profesorii "de stil vechi" se simt deranjati de parul lasat desprins.
In mod normal nu ar trebi sa fie o regula, pentru ca fiecare are un stil propriu.

| Petronela a răspuns:

Da

| pwp a răspuns:

Da, trebuie in coada neaparat, altfel ne face observatii!

| Andrux a răspuns:

Cateodata, depinde de gusturile fiecaruia.Cum iti sta mai bine asa ti-l poriiii. Fundita?

| missReckless a răspuns:

Nu.

| Ana a răspuns:

Nu

| ancan a răspuns:

In scoala generala, da
Insa la liceu, nu

| Isabellblablabla a răspuns:

Doar la sport.Insa fetele care au parul lung si le-ar putea deranja [asa gandeste profu` chatterbox], cele care au parul scurt si`l pot tine si desfacut nu le zice nimic. Dar la celelalte ore nu are niciun prof nimic impotriva daca il tinem dezlegat >big grin

| camelia1812 a răspuns:

Nuuu.nici vorba :X

| Aishaa a răspuns:

Nu. Ne zice sa purtam o veste ft. stupida cand o luam doar la ora cu diriga si directoare si atat. Doar atat.

| aqswdefrgthyjukilo a răspuns:

Ne-a zis diriga la inceputu scolii... da cine ascultahee hee

| Alle15 a răspuns:

Da logic asa este ordinea direcotului. Zice ca ne da parul in ochi si ne strica vederea, ce chestie oh go on funda?

| Alle15 a răspuns:

Scuzee vroiam sa zic directorului*

| GuessWho a răspuns:

Niciodata.
Nici nu stam cu el in ochi, il aranjam frumos.si ne lasa in pace diriga.happy

| justmegirl a răspuns:

Daaa

| 인스피릿 a răspuns:

Well, directoarea ne cere parul legat, dar nu comenteaza atata timp cat e lasat pe spate si e aranjat decent.

| scully a răspuns:

Doar fetelor ne cere la ora de sport sa ni-l prindem ca ne vine in toate partile...chatterbox

| a2 a răspuns:

Doamne ajuta, nu not worthy

| BlueBolty10 a răspuns:

Da, cum sa nu. Oriunde sae cere.

| ForgottenNobody a răspuns:

Nu, oricum eu sunt la liceu, dar nu ni se fac reprosuri cu privire la modul in care ne tinem parul.

| LittleCreepyGirl a răspuns:

Da...Profesoara noastra de religie ne cere noua, fetelor sa avem parul prins iar in rest ceilalti profesori nu au nici o treaba cu noi big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea... poate in clasele mai mici, dar nu prea am mai respectat asta. Din fericire pentru mine am avut noroc de o generala in care ne puteam inbraca destul de trasnit, dar decent, puteam sa ne facem unghiile in orice culoare, sa ne machem, vopsim...chiar o data ne-am facut desene pe fata cu lipici cu sclipicihappymai comentau unii profesori dar nu era ceva grav, acum la liceu chiar ca poti sa fi oricum, dar singura conditie e sa fie decent chiar daca ai 1000 de culoari pe tine etc.Doresc tuturor sa aiba parte de libertate in generala cum am avut eu, daca nu la liceu e totul ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu! doar la latina profa vrea sa venim cu parul legat, nemacheate(naturale)... da ea poate sa vina cu parul dezlegat...profesori comunisti nu ai ce sa le ceri!big grin.la revedere

| sabinutza_9332 a răspuns:

Da... din pacate. din fericire am parul scurt

| ♥Băăăăăă♥ a răspuns:

Nu lol!

| mAdDy_7611 a răspuns:

Mdaaa chatterbox