| DiamondFlower27 a întrebat:

Lacul de unghii intaritor de la essence intareste unghiile in sine sau dar este un lac care odata aplicat pe unghie se intareste?

Răspuns Câştigător
| SaschaM a răspuns:

Toate lacurile/ojele se intaresc odata aplicate :)) Lacurile intaritoare cica intaresc unghiile. Ma rog, in primul rand unghiile nu trebuie sa fie tari ca sa fie rezistente si in al doilea rand, taria unghiilor este determinata genetic, niciun lac nu va "intari" unghiile, orice ar scrie pe eticheta. Daca ai probleme cu unghiile, poti citi articolul asta ca sa vezi ce e de facut;) http://mypsychonails.blogspot.ro/......ls-so.html

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa ai unghiile tari poti folosii farmec pentru exfoliere cu vitamina b5. Dar unghiile cand sunt tari au o sansa mai mare de a se rupe si o data rupte sunt ca un copac rupt, nu le mai poti salva. Pe cand sunt normale sau moi si bine hidratate ele sunt ca un spic de grau, daca le indoi ele se intorc la forma initiala.

Dar mai tine si de preferinta. Eu nu suport sa le am "elastice " le prefer tari.

| SaschaM a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor Really? Ce faci? Repeti ce-am scris eu in articol? laughing Funny... NOT! Si btw, unghiile rupte se pot reparawinking Daca rascolesti putin blogul, o sa vezi si cum.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SaschaM):

Doamne fereste. laughing Mi-am facut si eu lectiile de un 5 acolo. laughing Ti-am citit blogul acum un an, prin vara, si am vazut si ceva de niste pliculete de ceai parca sau gel?! Nu mai stiu, dar eu cu rabdarea cum stau prost mi le-am taiat direct. laughing Daca iti amintesti ti-am dat un email cu niste poze, doua din unghiile mele care ajunsesera sa fie transparente de vedeai mai prin ele mai bine ca prin geam. In orice caz, nu am stat sa dau copy-paste laughing mi-a ramas in cap articolul si comparatiile. laughing

| SaschaM a răspuns (pentru anonim_4396):

Ahhh, da imi amintesc tongue Scuze tongue

| PiticutMicut05 a răspuns:

Seintareste cand se aplica pe unghii!