| LolikShikariBlondeGirl a întrebat:

Lentile de contact sau ochelari? HELP

11 răspunsuri:
| push2gl a răspuns:

Lentilele de contact sunt mai estetice

| daηă a răspuns:

Lentile de contact.

| Roxy a răspuns:

Eu am si ochelari si lentile... lentilele le port cand ma taie capu si ochelarii cam toata ziua. lentilele le port de obicei la party-uri sau cand dansez sau trebuie sa ma misc foarte mult...
am lentile de vreo 4-5 ani...si si acum cand le pun imi lacrimeaza cateodata ochii...
lentilele dupa o anumita perioada de timp trebuie schimbate(cam 30 de zile de folosire)
ochelarii ii ai si 2-3 ani.doar lentilele le schimbi daca e nevoie.eu zic sa iti iei o pereche de ochelarii care iti plac si ti se potrivesc...si daca mai vrei iti ia si o pereche de lentile pe langa...sa le port la ocaziiwinking

| xxdd a răspuns:

Votez cu ochelarii. :d

| Allyţu a răspuns:

N ciuda faptului ca multi oameni se feresc inca de lentilele de contact, deoarece le considera incomode de purtat si intretinut, trebuie sa stiti ca ele aduc niste avantaje nete in comparatie cu clasicii ochelari, iar ultilizarea lor de catre tot mai multe persoane este in crestere.
Lentilele de contact sunt niste bucatele din plastic cu ajutorul carora poti vedea clar si fara ochelari. Ele se sprijina direct pe cornee (prima lentila a ochiului) si sunt mentinute pe loc datorita filmului lacrimal prezent tot timpul.
Daca doresti lentile de contact, fie ca sunt medicale, fie ca sunt doar pentru a-ti schimba culoarea ochilor, trebuie sa primesti acceptul medicului, iar in cazul celor medicale acesta va stabili dioptria si tipul de lentila. Acum poti gasi lentile de contact cu dioptrii de la +26 pana la -26.

| pick1990 a răspuns:

Lentilele sunt mai estetice, intr-adevar, dar ochelarii sunt mai sanatosi. Dupa mine, ochelari.Nu este o rusine

| Mişu_7703 a răspuns:

Personally, ochelari. lentilele de contact necisita o igiena maxima. nu poti fi neglijent nici o secunda. cea mai mica bacterie sa se ataseze de lentila si poate aduce numeroase boli, poate produce si orbirea persoanei. deci eu personal as alege ochelarii.

| Burzea a răspuns:

Prefer ochelari

| dende95 a răspuns:

Ochelari sunt cei mai indicati!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey lolik ...iti zic ca ar trebui sa-ti iei lentile de contalt pentru ca: 1 sunt foarte bune pentru ochi, 2 nu te jeneaza ( sunt un pic enervante cand le pui si le scoti dar doar atat) si 3 nu sunt foarte scumpe. sfatul meu este sa te duci la un oftalmolog iti faci control medical si iti pui lentile ...succes in continuare:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca lentilelele dau un aspectmai ddeosebit! depinde unde trebuie sa mergi!