| WeAreSmart a întrebat:

Cum e sa porti lentile de contact? e mai bine decat cu ochelari?

11 răspunsuri:
| MineIsLikeABridge a răspuns:

Iati ochelari, multe fete ii considera sexy.

| RoxKnkK a răspuns (pentru MineIsLikeABridge):

Tu crezi ca decat asta e important? ia sa vedem daca iti pasa numa sa te placxa fetele si dupe sa tragi sapa.

| iiGeorgii a răspuns:

Well, la inceput te vor deranja foarte mult, mai ales cand trebuie sa le schimbi. Trebuie sa iti pui picatur, sa te feresti de locuri unde se afla praf, sa nu lacrimezi, le schimbi dimineata si e mult mai costisitor decat ochelarii. Eu cred ca este mai convenabil cu ochelari din toate punctele de vedere.
Sper ca te-am ajutat happy.

| PufoseniaDF a răspuns:

Dupa parerea mea ar fi bine sa alegi sa porti ochelari, insa sa ai mare atentie la rama acestora. Dupa cum a spus si Wa5, fetele chiar considera sexy ochelari, mai ales daca sunt alesi cu atentie.Dar iti dau un sfat, cere-i parerea uneia sau a mai multor fete inainte sa-ti alegi rama.Mult succes. big grin

| Alexandrumrz a răspuns:

Nu te lua dupa copii rai care rad de tine ochelarii iti corecteaza vederea si nu ai sa ii porti mult + ca lentilele de contact trebuie schimbate zilnic

| WeAreSmart explică (pentru Alexandrumrz):

Pai de mine nu rade nimeni cand sunt cu ochelari

| nicols a răspuns:

Buna, Lentilele de contact au se pare ai multe avantaje decat ochelarii. Depinde foarte mult daca te poti obisnui cu ele si daca ti le tolereaza ochiul. Bineintele trebuie sa mergi la oftalmolog ca sa-ti prescrie lentile. Si da, poti lacrima, si poti face chiar mai multe chestii decat daca porti ochelari. Cat despre cost, acestea nu este foarte mare. O cutie cu 30 de lentile te costa 80 lei si iti ajunge pentru 6 luni. Este vorba doar de mentalitate si de preferinte. Eu sun pentru lentile, sunt invizibile, usor de manevrat si chiar ofera corectie mai buna decat ochelarii. Mi le iau online, de pe www.medlens.ro. Succes!

| Gabriel_Grigore_1994 a răspuns:

Mai bine e cu ochelari

| aureljeo a răspuns:

Cu lentilele ii mult de lucru si costa si multi bani + ca nu ai voie sa stai in locuri cu mult praf, sa lacrimezi, sa nu dormi cu ele si multe altele... iar daca vrei sa porti letile de contact cosmetice atunci intreaba neaparat un medic oftalmolog... iar daca nu recomand ochelarii din proprie expetienta

| WeAreSmart explică (pentru aureljeo):

Ce chiar nu poti lacrima in lentile?

| Cfr_Andy_1999 a răspuns:

NU!