| Roxii a întrebat:

M-am saturat sa ma imbrac in blugi si tricouri. dati-mi idei cu ce as putea sa ma imbrac dar sa nu fie haine iesite din comun adica cu paiete etc. vreau chestii la moda si cool si printr-o simpla tinuta sa-mi pun frumusetea in valoare. am ochii albastri par saten spre blond am 13 ani inaltimea 1, 58 si nu sunt grasa (in nici un caz) am 42 de kg.

Răspuns Câştigător
7 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

Iti sugerez un cardigan roz sau rosiatic asa! Merge numa' bine tine, si cu o fusta.
=D

| madaa a răspuns:

Poti incerca o fusta dedeasupra de genunchi cu niste tenisi si un tricou

| ConstiintaTa a răspuns:

Pai uitate si tu pe anumite site-uri si cauta si tu sfaturi despre moda sau frumusete, dar mai mult moda! Din punctul meu de vedere, eu as spune ca sa faci anumite combinatii:de exemplu sa iei o maletuta mai subtire si un tricou si poate intr-o paranteza (o pereche de colanti si o pereche de blugi dar scurti), ca sa iti scoti ochii in evidenta poarta si tu culori mai inchise, dar nu neaparat albastru inchis! Si eu am cam acelasi corp ca tine doar ca parul e saten spre negru si ochii sunt caprui -negru! Poti purta mai mult alb, negru sau verde, roz, bleu si poate chiar portocaliu! Mai poti,, combina" 2, maxim 3 culori la tinuta ta pentru a fi la moda, eu nu prefer nici o culoare nici 3, de obicei 2 care sa fie cam aceeasi nuanta! Der exemplu:poti purta o maleta alba, un tricou bleu si niste jeans dar cu o curea alba...sau o bluza care sa se asorteze cu restul tinutei! Pentru mai multe informatii ia si baga id-ul asta in lista (irina_merlan)! Imi pare bine ca te-am putut ajuta!

| Vizitiul a răspuns:

Valorile morale sunt cele mai importante, ele persista, valorile de pe etichetele hainelor sunt lucruri superficiale, care coloreaza putin decorul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai poarta un tricou roz cu o vezta neagra de cere se poatra si cu o pereche de blughi inchisi la culoare su tenisi colorati (nu galben verde sau portocaliu)si ca un pic de culoare pe fata ta iti pui o bentita cu buline sau simpla cel mai bine sa se asotreze cu tenesi si cu un luci de buze e truuuu (asculta-mi sfatul sunt designerul scolii mele pentru concursuri, festivitati simulte eltele de exemplu vezi un joc dress up(sunt de copii dar merg )si de acolo vezi ce se potriveste si te imbraci si tu de exemplu (desinner new york ) e extra buon si te inspiri de acolo by33 sper ca imi vei asculta sfatul;-*

| N.Priceputu' a răspuns:

Roxy, fara griji! Tu poti sa-ti pui frumusetea in valoare
"printr-o simpla tinuta". Si daca dai fundita, ai numai de castigat cu parul tau saten spre minte blonda.La anii, inaltimea si greutatea ta, altele invata carte.

| franka a răspuns:

Ai putea sa porti camasi dinalea lungi cu o centura si colanti:d. sunt si la moda iar daca spui ca ai ochi albastrii si esti blonda ar merge niste culorii deschise parerea mea. turcuaz, roz un mov deschis