| Classy a întrebat:

M-am vopsit de curand cu o vopsea Garnier cu amoniac,dar datorita faptului ca am parul foarte lung, tubul de vopsea mi s-a ajuns doar pe la radacini (zona capului).Nu imi prea place culoarea si as dori sa stiu daca nu imi mai vopsesc si lungimea parului, in cat timp o sa mi se duca vopseaua de la radacini? E bine daca voi folosi ulei de ricin pentru crestere ca sa accelerez procesul? Multumesc!

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Te speli mai des si se va mai duce din culoare dar nu de tot [uleiul de ricin nu te ajuta aici], solutia este sa mergi la un salon si sa-l faci uniform cu o culoare care iti place

| darrio2007 a răspuns:

Daca nu se cunoaste diferenta prea mare lasa-l asa. Apoi iti iei 2 tuburi din culoarea care iti place si il vopsesti pe tot.Peste o luna sau la intervalul la care te vopsesti tu de obicei.

| meoww a răspuns:

Poti sa incerci cu alta vopsea si sa dai pe tot parul. Sau daca nuanta nu e prea diferita de ce culoare ai in trest las-o asa... sau sa porti o palarie pana iti creste parul laughing Bafta!

| Kirito21 a răspuns:

Vopseaua de la radacini nu o sa dispara cu timpul se mai decoloreaza ca sa spunem asa; odata cu cresterea parului portiunea colorata tot ramane nu dispare singura. O solutie ar fi sa iti iei doua sau trei cutii de vopsea (depinde cat de lung ai parul) cat mai apropiata de culoarea naturala a parului tau si sa te vopsesti.