| crista012 a întrebat:

Buna am si eu o problema.anul trecut m-am vopsit pentru prima data cu vopsea fara amoniac de la Garnier, mi-a placut mult cum mi-a iesit asa ca m-am vopsit si a doua oara prin august...numai ca parul mi-a picat f mult, suvite intregisi parul mi-e foarte uscat, ca fanul.nu stiu daca e de la vopsea dar acum de vreo 3 luni il tin numai in masti cu ulei de ricin, ulei de maslina, galbenus si vitamina A dar nu prea vad vreo schimbare.parul meu e la fel de uscat si nici nu cred ca isi va mai revenisad aaa si ink ceva: nu mi se mai duce vopseaua de pe par desii e fara amoniac de aproape 5 luni de cand m-am vopsit ultima datastraight face ce sa-i mai fac?

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tu cât lichid consumi pe zi? Câte legume și fructe proaspete consumi zilnic?
Mergi la dermatologie, folosește un șampon vitaminizant și un balsam hrănitor.
Pa, pa.

| crista012 explică:

Mi-am luat de la Gerovital sampon regenerant si lotiune regeneranta de cateva saptamani si parca imi simt altfel parul, in sensul bun.adevaru e ca nu prea mananc cum trebuie dar asta e din totdeauna...pe cand parul a inceput sa-mi casa f mult de vreo jumatate de ansad