| Trollymon a întrebat:

M-ar interesa un parfum de barbati care sa persiste si sa fie la un pret acceptabil. Recomandari? Recent mi-am cumparat apa de toaleta de guess si mi se pare ca nu ajung sa ies din casa ca deja si-a pierdut mirosul.E posibil sa ma fi invatat cu mirosul si de aceea sa nu mai simt? Si daca sa poate sa fie eau de parfum(nu conteaza brand-ul)

Răspuns Câştigător
| JackR a răspuns:

Alegerea unui parfum este o chestiune extrem de personala. Longevitatea unui parfum pe pielea ta, de asemenea, depinde de tipul de piele si, mai ales, de pH-ul tau. Daca vrei sa gasesti ceva care sa reziste mult, trebuie sa incerci cat mai multe. Si asta poate sa nu fie tocmai la indemana. Iti recomand sa intri pe www.fragrantica.com, cauti parfumurile barbatesti, te uiti pe cele care iti par atractive. Pentru fiecare parfum, exista parerile celor care l-au folosit, inclusiv grafice despre longevitatea mirosului. Iti faci o lista cu cateva dintre cele cotate "very long lasting" si o iei la pas prin mall-uri: Sephora, Douglas etc. Vezi ce gasesti din ele, ceri esantioane sau le "mirosi" de pe testere, vezi ce ti se potriveste si cumperi. Macar asa, esti aproape sigur ca ai gasit ceva care sa te satisfaca. Altfel, ai sa tot arunci banii pe fereastra, fara nici un rezultat.

3 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Https://www.emag.ro/......DGXXLBBBM/
https://www.emag.ro/......D2D5J3BBM/
Mai poti incerca si parfumuri arabesti - persista foarteeeee mult, dar atentie- nu cumpara unisex pentru ca alea duc mai spre dama;)

| JackR a răspuns:

Uite, ca sa iti dau un inceput de lista:
- Luna Rossa by Prada
- L'Homme by Yves Saint-Laurent
- L'Instant de Guerlain Extreme by Guerlain
- Boucheron pour Homme by Boucheron (asta este un parfum excelent pentru zilele fierbinti de vara, dar este foarte scump, comparativ cu celelalte!)
- Man in Black by Bvlgari

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Chanel blue. Cel mai bun parfum ever.