| Carmen8meeh a întrebat:

Mă consider urâtă!
In pozele de grup arate naşpa rauuuu
Dar în selfie arat ok ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Nu mai face poze de grup.

5 răspunsuri:
| Yukidaruma a răspuns:

Nu doar la tine se aplică acest pricipiu. Faptul că în pozele de grup nu ieși bine nu are nimic de-a face neapărat cu frumusețea. Nu ar trebui să privești pozele de grup ca pe ceva rău, sunt niște amintiri de care să-ți aduci aminte cu drag, nu contează cum ai ieșit ci ce ai simțit tu în acele momente (mda, asta a sunat cam prea "deep").
De asemenea, în selfie oricine iese mai bine pentru că fiecare își cunoaște trăsăturile și știe exact în ce unghi să se pună și cum să stea ca să iasă cum își dorește.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Am auzit si la stiri cat esti de urata. 12-13 operatii estetice si pe faci Angelina.

| kiri11 a răspuns:

Nu-ti mai face selfie-uri big grin, probabil corpul te deranjeaza sad...

| kiri11 a răspuns:

Cel putin aceeasi problema am avut-o eu, eram grasuta sa zicem happy, dar am slabit! Trebuie sa invingi complexele big grin

| AllForOne a răspuns:

Frumusețea este relativă. Întotdeauna vor exista oameni care te vor vedea urâtă, dar și oameni care te vor vedea frumoasă pentru ca fiecare are gusturile lui și este imposibil să mulțumești pe toată lumea.

Cel mai important este să te mulțumești pe tine însăți și sa fii fericită cu ceea ce vezi in oglindă indiferent dacă ai o zi în care iti apare un coș, ai cearcăne de la oboseala ș.a.m.d
Nimeni nu este perfect și toată lumea arată nașpa in unele poze (eu, de exemplu, am o grămadă în care nu arăt tocmai bine). Plus că, mai ales in pozele făcute de prieteni arătăm parcă și mai rău. Așa eram și eu înainte, mă enervam când postau prietenii poze de grup în care nu îmi plăcea cum arătam, încercam să le ascund și să nu fiu etichetată în ele. Dar acum mă amuz de pozele in care nu am ieșit tocmai bine și nu mă deranjează deloc pentru că e ceva normal să nu arătăm bine în toate pozele.
Nu ai de ce să te consideri urâtă pentru câteva poze nereușite. Tot ce trebuie să faci e să te accepți așa cum ești și să fii fericită cu persoana ta.