| GothicEmoKidda a întrebat:

(Nu luati numele in seama e din 2016)Buna..nu ma simt confident cu mine si ma simt urata de cand am realizat ca in realitate arat ca in pozele intoarse nu stiu sa explic foarte bine, adica nu arat ca in oglinda si ma simt de parca am fata stramba, dar nu stiu cum ma vad ceilalti adica daca ma vad cum arat in pozele intoarse (spre exemplu la Samsung cand faci un selfie se intoarce poza) sau ca in oglinda?

3 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Daca te intereseaza parerile celorlalti, nu vei ajunge sa trăiești niciodata.
Mai bine vezi de un psiholog, ca alta problemă nu ai.

| Hellga a răspuns:

Nu ai incercat sa te adresezi la un psiholog, cred ca aici este vorba de o trauma. poate cineva ti-o spus ca nu esti frumoasa si ai inceput sa pierzi increderea in sine, cel mai bun remediu e sa incepi a te gindi pozitiv si a te incuraja singura pe tine, chiar facind sport sau citeste ceva motivational, si desigur o discutie deschisa cu un psiholog nu incurca, dar ai incredere in tine, sper ca ti-am fost de ajutor

| Hellga a răspuns:

Eu consider ca ai nevoie de un psiholog, deoarece starea ta poate fi de la un stres psihologic cand cineva care ti-o placut sau poate o prietena ti-o spus ca nu arati bine si esti urita si de aici s-a luat ne increderea data, incepe o schimbare si desigur cand esti ne increzuta privestete in oglinda si spune cit de frumoasa esti si ce iti place cel mai mult la tine, fa sport si schimba oamenii care te inconjoara asta e cel mai important. Dar o discutie deschisa cu un psiholog nu incurca la niminea, crede-ma, sper ca ti-am fost de folos.