| playboyandrei a întrebat:

Ma poate ajuta cineva cu cateva idei de tatuaje de marime mica?

Genul sa fie gangsta, rap. pe acolo.

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vad ca ai doar 16 ani, ceea ce pot spune ca, tatuajele sunt ilegale pentru minori.

| playboyandrei explică (pentru Violleta2022):

Daca am 16 nu inseamna ca nu imi pot face tatuaje. am acordul parintilor. happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru playboyandrei):

Acordul parintilor se da in scris NUMAI fata celui care face tatuajul, asa cum cere legea.
Dar eu spun sa te gandesti f bine daca vrei un tatuaj, care s-ar putea sa-ti compromita o cariera, daca vrei sa mergi in politie sau armata, unde nu ai voie sa ai tatuaje, sau sa le regreti peste ani.

"Un ordin al Ministerului Sănătăţii permite tatuarea persoanelor cu vârste între 16 şi 18 ani doar dacă sunt însoţite de un părinte său tutore, care să semneze la faţa locului o asemenea declaraţie, cum că înţelege procedurile prin care va trece minorul.
Saloanele oficiale au şi un asemenea registru al clienţilor, care arhivează detalii legate de tatuaj.

Tatuarea minorilor în zonele intime e interzisă, dar şi tatuajele vizibile sunt cu bătaie lungă.
O ordonanţă din 2018 nu permite intrarea în examen a candidaţilor care vor să devină poliţişti, dar au tatuaje pe care uniforma de vară nu le acoperă..."
https://stirileprotv.ro/......tepte.html

http://tattooinkstyle.ro/2018/11/27/reglementari-privind-tatuajele/

| playboyandrei explică (pentru Violleta2022):

Zic sa te gandesti tu inainte de a spune lucruri aiurea, stiu unde vreau sa ajung si ce vreau sa fac cu viata mea.

| Violleta2022 a răspuns (pentru playboyandrei):

La 16 ani nu ai idee ce vrei sa faci cu viata ta, de aceea se cere acordul parintilor, fiindca marea majoritate ajung sa regrete o decizie luata in copilarie, cand nu sunt capabili sa discreana binele de rau si aleg ceva ce la acel moment li se pare a fii foarte bun, dar in viitor ii afecteaza.

| playboyandrei explică (pentru Violleta2022):

Ba, sa stii ca stiu destul de bine ce am de facut, n-am nevoie de parerile si sfaturile altora. am nevoie de ele doar cand le cer eu.
nu accept staturi si pareri asa random. n-ai idee de ce sunt capabil. ma crezi un 'adolescent' normal ca restul, dar pot sa fac multe la varsta mea, chiar daca nu par.

| Violleta2022 a răspuns (pentru playboyandrei):

Asa spun absolut toti adolescentii de aceea s-a dat legea asta a minorilor, ca sa va protejam, fiindca voi chiar sunteti incapabili sa discerneti raul de bine, la anisorii astia.

| playboyandrei explică (pentru Violleta2022):

Vedem peste 3-4 ani cine a avut dreptate in ceea ce a spus. In acesti ani s-ar putea sa auzi de numele meu pe internet.

| Violleta2022 a răspuns (pentru playboyandrei):

Ma indoiesc!
Odata ce nu ai reusit sa te afirmi pana acum, nici o sansa prea curand

| Violleta2022 a răspuns:

Nu am intelge gresit, iti doresc tot binele din lume, dar iti doresc si creier, ca sa realizezi ceva in viata, fiindca un tatuaj nu a adus niciodata succes, doar a impresionat o anumita categorie de oameni, pe aici ciudatii doar.

| playboyandrei explică (pentru Violleta2022):

Acum e doar inceputul, printr-un stil diferit ma voi face cunoscut.

| Violleta2022 a răspuns (pentru playboyandrei):

Eu iti doresc succes!

| playboyandrei explică (pentru Violleta2022):

Asemenea, daca nu ti-ai indeplinit visurile deja.

| Violleta2022 a răspuns (pentru playboyandrei):

Multumesc, dar eu chiar mi le-am indeplinit pe toate.

| RobertMoon a răspuns:

Caută pe pinterest că găsești modele de tatuaje fără număr sau ia-ți aplicația Tattoodo.