| Strocker a întrebat:

Maine scoala mea organizeaza hallowen-ul si aveti idee de un costum sau de un machiaj mai pentru hallowen? Costume nu am, dar am foarte multe machiaje.

4 răspunsuri:
| CubuleţDeCiocolată a răspuns:

Papusa "moarta "
O rochie ce culoare doresti, un dres si niste cize
Da-ti cu pudra pe fata. pana ce o faci alba.te dai cu negru la ochi. buzele rosii, si iti faci cu creionul o lacrima pe obraz

Daca esti baiat : Maine...du-te la farmacie.cumpara.fasa din aceea si pur si simplu infasoar-o pe tine (precum o mumie) pune-o si pe cap si pe un ochi, celallt ochi lasat liber laughing ca sa vezi si tu pe unde mergi... si da-te cu creion happy

Succes. faza cu mumia o poti face si daca esti fata.numai ca in plus iti poti pune fasa din aceea ca sa faci o fustita

Succes si Happy Halloween :]!

| Wechangetheworld a răspuns:

Heii uite si noi facem o petrecere de Hallowen. Eu ma imbrac in mim.ai nevoie de : o fustita /egari/pantaloni.blugi dar culoarea trebuie sa fie neagra, o bluza in dungi alb-negru, niste bretele, o palarie, jambiere alb-negru sau doar negre si niste papucei albi sau negri ...Ideia e sa fi imbracata in alb si negru. Machiaju : ai nevoie de o pudra alba sau o crema culori (gasesti tu ceva) sa te dai pe toata fata, te dai cu mult rimel, tus in jurul ochilor si iti poti face nise lacrimi negre si in jurul unui obraz o inimiaora, rujul trebuie sa fie rosu sau negru.Si eu m-am chinuit ceva la costum dar ce nu aveam am imprumutat si costumul meu e aproape gata asa ca...
Sper sa ti-am fost defolos!

| didik15 a răspuns:

Imbraca-te in vampir. Pune-ti o camasa din saten o capa neagra pantaloni negrii si albeste-ti foarte tare fata fa-ti buzele rosii si pune-ti niste colti mari. Daca esti fata ia-ti o rochie neagra iar machiaj la fel fata alba buze rosii si colti marihappy sau ai putea sa fi tigan/tiganca sau cleopatra sau cezar.Ai putea opta pentru ceva mai funny cum ar fi arlechino sau pantalone.Sau un animalut dragut etc

| JustBlood80 a răspuns:

Fate mumie iti te invelesti in hartie igenicarolling on the floor))