| anonim_4396 a întrebat:

Maine profii au organizat petrecere de Hallowen la scoala. Ce sa port ca nu am costum? Vreau sa ma imbrac cu ce am la indemana. Ajutor va rog!

Răspuns Câştigător
| TI a răspuns:

Hm thinking Poti improviza! happy
Te poti deghiza in vampir :
- Iti iei o rochie neagra [ daca esti fata ] sau te imbraci intr-un costum negru ( tot ) - [ daca esti baiat ]. Iti pui o pelerina, iar daca nu ai pelerina aceea iti poti pune un cearceaf negru-negru pe tine ^_^. Te dai cu fond de ten alb si poate iti faci niste sange la gura happy.
Te mai poti deghiza in printesa noptii [ daca esti fata ] :
- iti iei o rochie neagra / verde, cizme negre / bocanci - de preferat [ daca`s cizme ] - fara toc!, iti tapezi parul si te machezi cu negru. iti poti face niste taieturi pe fata cu creionul acela de ochi, rosu.

Te mai poti deghiza si in fantoma : cel mai usor costum, imprumutat de la americani. Pur si simplu iti pui acel cearceaf pe tine ii faci doua gene si eventual faci un fel de machiaj ^_^.

Alta idee : Zorro. Pur si simplu pui pe tine un costum negru cu o camasa neagra, pui o pelerina neagra pe tine si iti pui o palarie. Poti eventual sa iti faci o sabie din carton / sarma straight face. Ai grija sa nu-ti uiti palaria si sa incerci sa iti faci o masca [ din carton / foaie ] de preferat neagra!

Cam atatea idei ^_^. Sper ca te-am ajutat cu ceva happy. Pa-pa! :*

Viișinăă.

7 răspunsuri:
| SooJin a răspuns:

Super idei Visinaaa! MERSI! Apropo, sunt fata.

| TI a răspuns (pentru SooJin):

Okay. Multumesc si eu si cu mare placere >big grin

| TI a răspuns (pentru SooJin):

Multumesc de apreciere

| Allix13 a răspuns:

Zombie...iti iei niste haine mai vechi si le rupi...pentru mai mult efect adaugi si acuarele culoarea rosu, costum simplu si clasic. funda

| Purification a răspuns:

Bloody Mary e usor:
Poti lua niste haine negre care nu-ti plac mult.le sfasii
Si i-ati un cutit fals pentru sperietura!

| GeorgiFabia a răspuns:

Costum de Zombie: Ia-ti cele mai vechi haine si arunca-le pe tine...