| anonim_4396 a întrebat:

Mama zice ca daca ma duc afara cu parul desprins, arat dezordonata? si asta pentru ca parul este lung, pana pe la jumatea spatelui... inseamna ca daca am parul strans, sau impletit, sunt foarte ordonata?

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Da nu i adevarat ce zice mamata, poate ti a zis asa ca sa nu atragi atentia baietilor

| AnnaDee a răspuns:

Nu te supăra. Acum depinde. Daca ți-l faci vâlvoi, sigur ca mama ta spune ca arăți dezordonata. Dar dacă îți pui o bentiță și ți-l aranjezi frumos, nu e problema. Oricum, e mai bine dacă ți-l prinzi, poți să-ți faci o coada împletită os de peste care arata GORGEOUS!
Si nu, dacă ai parul desfăcut, nu înseamnă ca ești dezordonata.

| queerkulture a răspuns:

Nu. Ești ordonată dacă părul e curat. Si dacă arată bine.

| 김남길 a răspuns:

Nu nu este dezordonat, lung este chiar frumoas, daca nu iti este cald cu el :D, acum depinde si de cat de bogat iti este. Daca iti prinzi parul nu esti foarte ordonata, pari doar mai cuminte, mai inocenta. Daca vri poti sa-ti ti parul desfacu dar nu de tot, de exemplu: poti sa-ti fixezi cararea apoi iei bretonul daca este lung, si cateva suviti laterale si le ptinzi la spate cu o clema, sau o prinzatoare, asa multumesti pe toata lumea :D
Ceva de genul asta http://anduta1993.files.wordpress.com/......-lung.jpg.
Sau incearca sa te joci cu parul tau daca este lung poti sa realizezi tot felul de coafuri care mai de care caut pe net sigur gasesti ceva care sa-ti placa impletituri, cocuri, cozi. Depinde de stilul tau. Nu inseamna ca esti dezordonata daca ai parul desfacut pe spate, este dezordonat daca este nespalat si arata urat sau nu este pieptanat

| Princess_4787 a răspuns:

Eu am parul pana la mihloc si uneori mama imi mai zice sa mi'l strang dar asta nu inseamna ca sunt dezordonata! Dezordonata inseamna sa ai parul murdar, nepieptanat. etc! Sper ca te'am ajutat!