| tenshi261 a întrebat:

Merge la blugi rosii o bluza neagra? sau cu ce alte culori mai merge rosul? Idei va rogwinking funda

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Daaa, nonculorile de genu alb, negru, gri merg cu orice deci si cu rosu.
Daca esti mai curajoasa poti incerca trendul colorblocking, adica sa iei si un top intr-o culoare puternica de ex turcoaz si geanta/pantofi/sacou etc in alta culoare tare de ex portocaliu.
Pararea mea ca nu mai trebuie sa pui nimic rosu... maxim cv ft discret, gen cercei micuti pentru ca alfel vei arata prea asortata. nu mai e la moda asortarea exagerata...

10 răspunsuri:
| MiSeSpuneTyna a răspuns:

Rosul ar mai merge cu galben, alb, verde inchis, si cu portocaliu... dar nu prea.Si da, blugii rosii merg cu o bluza neagra.

| GeoXoXo a răspuns:

Poti folosi si o bluza rosie(dar nu incarcata cu aceasta culoare! sa aiba si alte culorioh go on). Bluza neagra merge dar trebuie sa mai adaugi un accesoriu.( pandantiv, bratari, ai grija ce culori alegiwinking ). Mai merg bluzitele albastre, albe, roz dar nu orice nuanta, galben. Funda?batting eyelashes

| Shophie21 a răspuns:

De obicei negrul merge cu orice.Deci da merge. Te sfatuiesc sa iti iei o bluza alba. Un tricou alb cu ceva rosu prin el.Sau daca nu ai Iati unul simplu si accesoriazati tinuta cu ceva rosu. O bentita un ceas sau o esearfa. Poti adauga o pratara sau un colier. Fundaa?

| Aidad a răspuns:

Da normal ca merge. Trebuie sa realizezi contrastul, daca iti iei o bluza neagra iti iei cv alb in picioare.

| Anonim007X a răspuns:

Da, merge foarte bine tricoul negru. Rosu si negru arata bine in combinatie, dupa parerea mea. Daca iti pui cercei, bratari rosii sau esarfa o sa arate super.Incaltamintea neaparat neagra sau gri. Alte culori care merg cu rosu sunt: alb, bej, gri, albastru f. deschis, auriu, portocaliu(dar nu foarte intens), caramiziu. Acum depinde si de stilul tau. Cel mai bine ar arata cu un tricoul cu model sau desen cu rosu. Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rosul merge foarte bine cu negrulove struck incearca sa combini blugii rosii cu o bluzita simplica neargrasmug tenisi, balerini botine etc. (depinde de tine poate vrei sport sau elegant) cu margele au ceva tot rosu o gentuta neagra:X si esti fresh:X insa merge foarte bine si cu gri, alb, albastru deschis, maro :X:X pa-pa funda?

| BonneLess a răspuns:

La fiecare tinuta este bine sa pui maxim 3 culori. In privinta negrului combinat cu rosu este o idee foarte buna avand in vedere ca se si potrivivesc, adica nu este o bluza sport si pantalonii eleganti.

P. S. : Pantalonii rosii ii poti lua si cu un tricou albastru.

| Alexandra301 a răspuns:

Blugii rosi merg cu:Bluza neagra\turquoise\alba\verde inchis\albastru inchis\gri. Sper ca te-am ajutat. Funda?puppy dog eyes

| deutSa a răspuns:

Uite un site care te va ajuta sa asortezi culorile! http://colorschemedesigner.com/

| Metamorphose a răspuns:

GOD. Recent, mi.am cumparat si eu blugi rosii. Am ales să ii port cu un tricou galben cu "ceva" scris pe el cu rosu si gri + niste tenisi gri de care sunt mândră ca am dat atâția banibig grin. La accesorii, ma bazez pe gri de data asta. Da, cred că ti s. a mai spus rosul merge si cu verde, negru si..roz. Adică cel putin așa scrie in ghidul culorilor neon de anul acesta. Te pup! :*