| SilentRain a întrebat:

Merita sa dai bani pe o pereche de nike-uri?
https://www.footshop.eu/......white.html

6 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Sunt albi... patetic.
Ori colorati, ori suferi o eternitate incercand sa dai jegul jos de pe ei, si crede-ma, jegul ala o sa fie prezent inca de la achizitie.
Apropo, s-ar putea sa ai o mica-mare surpiza, daca este sa fie, sa dai de minunata problema de design a nike, cand calci pe bot, vei simti in interior un disconfort la degetul mare: practic intra inauntru.

| SilentRain explică (pentru LPCTSTR):

laughing)
Păi dacă e vorba de asa mai bine ma duc la magazinul de chinez, ca nu e vreo diferență în afară de preț

| Arahide40 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Nu-i adevarat... eu am adidasi albi si ii ingrijesc, sunt ca noi(ii am de 4-5 luni) daca ai o singura pereche de adidasi si abia ii ingrijesti atunci e normal sa se faca cum spui

| LPCTSTR a răspuns (pentru Arahide40):

Da, man, dar n-o sa stai zi-de-zi cu carpa pe adidasi la fel ca alergicii la praf cu scamele, fii serios...
Mie mi se face scarbă să curăț adidașii zilnic, sincer, e o pierdere de timp.

| Ineys a răspuns:

Merita? Cine stie? Ti-i doresti? Da -> Ti-i iei. Nu -> Nu ti-i iei.

Dilema mea a fost: Merita telefon de 40 de milioane? Meh... poate. Mi l-am dorit? Da -> Il am si nu regret dar dupa primele saptamani nici "wow" nu mi se mai pare, dar totusi 4 ani cel putin planuiesc sa nu-l mai schimb. Lucrurile pe care le consideri scumpe ti le cumperi cu gandul de a le tine pe o perioada lunga de timp. Pe incaltaminte nu am dat niciodata mai mult de 300 de lei totusi. De obicei o schimb destul de des. Si sa dau 1000 de lei pe an... pe niste pantofi nu ma prea incanta.

Sunt mai multi factori cand te gandesti la asta: Pe unde ii porti? Te duci cu ei prin toate baltile/noroaiele, etc? Cat ai de gand sa-i tii? De ce ti-i doresti? Pentru tine sau sa te vada altii, etc.

| Arahide40 a răspuns:

Da, merita.
Mai bine dai 5 milioane pe o pereche de adidasi si sa ai cateva decat sa dai 50 lei si sa iti iei 10 perechi
Ai grija de ei, sa ii ingrijesti. sa nu iesi cu ei daca e urat afara, sa nu ii porti zilnic