| Copiliţă a întrebat:

- Metode naturiste pentru o crește mai rapidă și mai sănătoasa a parului știți? :3 Nu le repetați va rog, dacă știți spuneți-mi ceva ce nu a spus altcineva.
- Mulțumesc! :*

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ti-as raspunde.Dar de unde sa stiu ce a spus altcineva.

| Copiliţă explică (pentru darrio2007):

- De ce mai vezi alte mesaje? raised eyebrows

| darrio2007 a răspuns (pentru Copiliţă):

Vad ca ne cam judeci. Daca nu iti plac raspunsurile noastre cauta singura ceea ce vrei.P.S. Da cu gaz.Este foarte bun. Fara gluma.

| Lamborghiniasx a răspuns:

Si eu sunt de aceeasi parere cu darrio2007.

| Copiliţă explică (pentru Lamborghiniasx):

- De ce? Si tu mai vezi alte remedii naturiste scrie p-aici de cineva si nu stii ce sa spui? raised eyebrows

| MaduMadutsa a răspuns:

Ceapa este foarte eficienta in cresterea mai rapida a parului, dar este folositoare si pentru firele subtiri care se rup repede, pentru ca regenereaza foliculii de par. Poti folosi ceapa ca adaos la samponul tau. Pune ceapa tocata in sampon si las-o sa stea 15 minute acolo, apoi foloseste-l ca de obicei. Acest tratament ajuta la cresterea parului, dar ii da si stralucire.

Taie foarte marunt un ardei jalapeño si adauga jumatate de ceasca de votca. Lasa mixul neatins timp de cateva zile, acest amesteca si strecoara, pentru a inlatura bucatelele de ardei iute. Adauga doua linguri de ulei de ricin si toarna amestecul intr-o sticla curata, agita bine si apoi aplica-l pe scalp, masand bine, inainte de a merge la culcare. Poti folosi un sampon special, care are, printre ingrediente, si ardeiul iute, pentru ca stimuleaza circulatia sangelui, iar parul va creste mai mult si mai repede.

Apa in care fierbi cativa cartofi poate fi folosita ca sa-ti clatesti parul cu ea. De asemenea, poti prepara o masca de cartofi in felul urmator: amesteca sucul de cartofi rezultat din fierberea a trei cartofi cu un galbenus de ou si cu miere. Aplica acest amestec pe parul umed si lasa-l sa actioneze o jumatate de ora, inainte de spalarea cu apa calda. Acest tratament este benefic pentru cresterea mai rapida a parului, dar si pentru cei care au probleme cu subtierea si caderea parului.

| GyuGG a răspuns:

Incearca cu ulei de ricin.