| VladVampirul01 a întrebat:

Mi-am cumparat adidasi puma si acum am vazut ca scrie "made in china" am dat 230lei. Asta inseamna ca gata se va rupe in maxim o luna doua? Am cumparat de pe un site international nu de la coltul strazii!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Si site-ul ala de unde era, nu din China?

| Gabriel2424 a răspuns:

Stai calm, daca sunt made in china nu inseamna ca nu sunt calitativi, am luat adidasi de la puma cu 280 lei, de 1 an îi am si nu au nimic, ca noi, sunt made in vietnam, chinezii fac si produse bune, depinde de nivelul de trai din diferite tari, la noi in Romania aduc rebuturi, dar in Italia de exemplu aduc alta calitate fata de Romania.

| yooshi a răspuns:

Majoritatea brand-urilor fast fashion fac hainele in tari asiatice (sau undeveloped countries in general) deoarece e mai ieftin sa exploatezi oamenii acolo (but don't worry se fac si la noi)

| salieri84 a răspuns:

Dar unde ai grezut ca sunt facuti, in muntii Anzi?