| anonim_4396 a întrebat:

Mi am cumparat o fusta din mall Baneasa din BSB si as vrea sa o inapoiez pentru ca nu mi place si sa mi se restituie banii dar vanzatoarele au spus ca pot doar sa mi aleg alt produs si ca banii nu se pot restitui.Este posibil voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Bebitssaa a răspuns:

Buna! Daca ai bonul de la casa de marcat se poate face ce ai zis tu mai sus. Daca nu ti-a dat vanzatoarea bon, ghinion. Daca s-a intamplat asa, informeaza-te pe net despre lege, fiind ca eu nu stiu sa-ti dau mai multe informatii. Daca ai bon, si vanzatoarea nu este de acord sa-ti dea inapoi banii sau sa-ti dea un alt produs, ia legatura cu seful ei. Sper ca te-am ajutat :*! fundita smug?

5 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Pai cum nu iti place? De ce ai cumparat'o daca nu iti place? Asta e acum ce vrei? Alege'ti si tu altceva ca banuiesc ca fusta aia nu era singurul produs din tot magazinul, cauta asi tu sigur trebuie sa gasesti ceva care sa iti placa.

| alessia5158 a răspuns:

Da, este posibil! --- nu toate firmele sau magazinele au aceleasi modalitati de rezolvare a unei returnari de produs.

| Tynnna a răspuns:

Pai nu ai probat-o cand ai cumparat-o? De ce ai cumparat-o daca nu iti place? Mi se pare normal sa nu se restituie banii, produsul poate a fost batut in casa, deci trebuie sa aiba banii pentru bonul ala, ba chiar zi mersi ca ai sansa sa inlocuiesti fusta cu altceva.

| aly19223 a răspuns:

Da... asa fac toti vanzatorii. nu ai decat sa iti alegi altceva.

| Dragutza_Denisa_1990 a răspuns:

Pai daca vanzatoarea a spus ca nu poti sa dai produsul inapoi atunci...nu ai ce face tree sa iti alegi un alt lucru care ti se potriveste de acelasi pret sau sa lasi treaba asa cu este dar eu as alege prima varianta happy bafta! fundita te log log log frumos