| candy_2919 a întrebat:

Mi-am cumparat o masca de par de la kallos. Cum o folosesc? Imi umezesc putin parul dau cu ea apoi stau 30 min si ma spal cu sampon? Dau fundita:X Multumesc

Răspuns Câştigător
| Poinsettia a răspuns:

Dupa ce ti-ai spalat parul cu sampon, aplici masca pe parul umed pe toata lungimea firului de par, dar evita radacinile, ca altfel ti se ingrasa parul rapid. Dupa ce ai aplicat masca, o lasi cel putin 30 de minute, dupa care clatesti foarte bine. Nu e necesar sa speli cu sampon, doar clatesti bine cu apa rece la sfarsit pentru o stralucire deosebita. happy

6 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Pai nu scrie pe eticheta? In general intai te speli cu sampon si apoi aplici masca, o tii cat timp scrie pe eticheta (difera de la masca la alta) si apoi clatesti sa nu (si asta de asemenea trebuie sa scrie pe eticheta).

Răspuns utilizator avertizat
| Romancutza a răspuns:

Inainte de toate trebuie sa-ti speli parul cu sampon(pentru a fi curat), pe urma clatesti parul si te dai cu masca de par, astepti min. 20m iar max 1h, dupa care clatesti din nou.

| Lorelai a răspuns:

Ar trebui sa scrie pe ea. Trebuie doar sa citesti.

| radu a răspuns:

Da. cred eu folosesc masti naturale de obicei cele cu ou happy. te sfatuiesc sa incerci la fel si sa nu mai dai bani degeaba am auzit o groaza de povesti cu persoane care au dat bani pe masti de la kalos si fara efect, iar cele naturale au facut miracolul sa i se regenereze parul si toate celelalte.

| madalina_7751 a răspuns:

Dupa spalarea obisnuita, iei prosopul stergi usor parul si dupa aplici masca evitand radacinile (la fel si cu balsamul) dupa astept 15-20 de min si clatesti bine. e bine sa incerci masti naturiste, cu extracte din plante sau fructe, dar daca ai mai folosit produse de la kallos si vezi ca masca e buna continua. aplica o masca pentru par macar 1 pe luna.