| deeutzabr a întrebat:

Imi cade parul nici mult dar nici putin, ce as putea sa folosesc ca sa nu imi mai cada atat? Mi-am dat si cu ulei de ricin, mi-am facut si masti de par, m-am clatit si cu otet, am folosit sampon si de la farmacie din acela care face reclama la televizor revalid, nu stiu ce sa mai folosesc.Acum ma spal cu dove mov si masca si balsam folosesc, e bun adica imi face parul moale dar imi cade mai mult ca de obicei mai ales atunci cand bag masca in el.Habar nu am ce sa-i mai fac. Ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| fly a răspuns:

Salut! Poate l-ai cam agresat putin cu atatea sampoane si balsamuri si masti! In locul tau as merge la medic, nu stiu exact la care dar dt. tau de fam.sigur va sti sa te sfatuiasca; parul cade si cand suntem stresati. Poate ai o perioada mai grea sau esti stresat(a). Ai putea si sa incerci sa tai putin din el, ma refer daca e lung, putin la varfuri ar trebui taiat din cand in cand. O prietena de-a mea avea mereu parul gras si-i cadea mult; la urma s-a dus la medic si i-a dat un tratament; de atunci parul e a revenit la normal.

6 răspunsuri:
| TwixulDrept a răspuns:

Poti lua de la farmacie picaturi dinacelea Revalid parca. Cunosc o persoana care a folosit si chiar nu i-a mai cazut mult par.

| MissCamelia a răspuns:

Buna. exista la plafar o masca cu petrol, am folosit-o si este foarte buna, aveam aceeasi problema ca tine.Vivanatura se cheama.pentru mai multe noutati si review-uri despre produse cosmetice, machiaj si ingrijire, intra pe http://camelcutza.blogspot.com/

| anad a răspuns:

De multe ori caderea parului este cauzata de afectiuni diverse, acestea putand fi descoperite in urma unor investigatii medicale. Un tratament mai modern si mai eficient pentru caderea parului este cel cu laser. Exista foarte multe produse naturiste si medicamente, dar e indicat sa fie recomandate de medic.

| dana1986 a răspuns:

Si mie imi cade foarte mult par de obicei dupa ce ma vopsesc si asta se intampla rar dar cred ca e normal sa mai cada, se spune ca cel putin 100 de fire zilnic ar trebui sa cada.

| alexandra_6462 a răspuns:

Pentru cei care ti-au raspuns la intrebare:poate cu putine studi ati sti si voi ca parul se schimba la fiecare 5, 6, 7 ani depinde de persoana, poti sa folosestsi ori ce vrei tu parul tau oricum se schimba continu si iti pica apoi se regenereaza pe tot parcursul vieti e ceva foarte normal sa-ti pice, numai daca iti cade in exces e o problema care necesita medicamente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti fata este altceva. Daca esti baiat este o problema hormonala.