| 12Hsgsvu12 a întrebat:

Mi-am cumpărat o masca neagra de fata pentru punctele negre. Daca o pun pe toată fața, exista șanse sa-mi rupă firele de par de pe fața si sa-mi crească altele mai groase?

4 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Nu au treabă una cu alta, in cel mai rău caz îți cresc fire din cauza genelor, însă din cauza măștii nu cred că ar avea cum.

| sammie a răspuns:

Nu. Măștile acelea sunt special pentru punctele negre, nu ca să-ți facă alte probleme.

| 12Hsgsvu12 explică (pentru sammie):

O data am încercat pe nas și mi-au crescut câteva fire negre de par?
Totuși, cred ca fost probabil din cauza altor lucruri pe care le-am mai testat anterior

| sammie a răspuns (pentru 12Hsgsvu12):

S-ar putea și din cauza acelora. Dacă folosești ceva pentru punctele negre nu mai băga și alte măști și creme peste. Te poți irita. Acum depinde ce conține fiecare mască/ cremă.