ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a întrebat:

Mi-am cumparat o pereche de sandale, "de placinta". Sunt genul de sandale elegante, care se poarta pe piciorul gol. Problema este urmatoarea: pe talpa, pe interior, au o chestie lucioasa pe care, oricat as transpira de putin, aluneca piciorul.
Imi poate spune cineva vreo smecherie care s-ar putea face ca sa nu mai alunece? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| YOUandMEtogether a răspuns:

Exista niste "talpi" din un fel de gel cu bambus la 14 lei....eu mi-am luat din Fashion House asa ceva si chiar e grozav si nu aluneca deloc si te ajuta sa nu faci infectii :X

5 răspunsuri:
| babyalexa a răspuns:

Pudra de talc pe talpa.Da rezultate destul de bune chiar daca iti transpira piciorul.Sau pernite de silicon cam cum erau cele de la avon doar ca se gasesc pentru toata talpa pantofului.

| ardnaxur1961 explică (pentru babyalexa):

Pe asta cu pudra de talc o stiam, dar voi sta o noapte intreaga in sandalele alea, la mijlocul lui iunie, deci presimt ca in 2-3 ore, pudra aia va deveni un fel de branza absolut inutila.

| babyalexa a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Da adevarul e ca daca stai mult incaltata pudra de talc devine ineficienta.Dar cu pernitele acelea stiu ca este ok, nici nu iti aluneca si nici nu te mai dor picioarele.

| YOUandMEtogether a răspuns:

Si acele talpii sunt k siliconul doar ca mai rezistente si foarte eficiente,,, nu iti aluneca piciorul deloc happy

| babyalexa a răspuns (pentru YOUandMEtogether):

Probabil ca sunt bune doar ca nu am mai auzit de ele.Chiar o sa caut si eu.