| anonim_4396 a întrebat:

Am cumpărat o pereche de sandale fără sa știu ce probleme urmează sa am.
Când îmi transpira piciorul îmi aluneca (talpa), ceea ce îmi provoacă bașici și nu știu ce as putea sa pun pe talpa. Îmi puteți da o idee de ce as putea sa pun? Ca m-am saturat sa tot dau bani pe prostii sau sa încerc tot felul de trucuri ce nu funcționează.

8 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

Ce ai putea sa pui ca sa nu-ti alunece piciorul?! Hmm, smirghel?

| HadesSs a răspuns:

Poartale cu sosete laughing)

| kopli a răspuns (pentru HadesSs):

Vara? Ca de aia sunt sandale.

| HadesSs a răspuns (pentru kopli):

Glumeam, offflaughing)

| Lostlyric a răspuns:

Există benzi din silicon. Le gasești in farmacii (și prin magazine, dar mai răruț). Cele făcute special să nu-ți alunece talpa în sandale sau tocuri. Câteva variante:
https://s12emagst.akamaized.net/......2_full.jpg
https://s12emagst.akamaized.net/......5_full.jpg
http://www.farmaciastejara.ro/......alcaie.jpg

Îmi pare amuzant cum doar bărbații se ivesc la întrebări de genul acesta :) Mari cunoscători într-ale tocurilor...

| francut a răspuns:

Brantul este sintetic, de asta se intampla asa ceva. Mergi la cizmar si cere sa-ti puna brant din piele (daca are) sau dintr-un material mai de calitate. Spune-i problema ta si va sti el ce sa puna.

| seularts a răspuns:

Poti merge natural cu piciorul gol pe pamantwinking Asa vei fi in contact direct cu natura si talpa piciorului va deveni super aspra ca o sa poti sparge nuci cand vei calca pe ele happy Poti sa iti adio de la besicile din talpa!

| littledevil4ever a răspuns:

Și eu aveam problema asta, mai ales la sandalele cu toc. Atunci mama s-a dus la farmacie și mi-a luat un antiperspirant pentru picioare, și de atunci totul este bine și frumos.