| Mayy a întrebat:

Mi-am cumparat un luciu de buze miss sporty ", nu era sigilitat, si nu vad sa scrie undeva term de valabilitate. Cuum stiu cat ţine? Sau daca e expirat?

3 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Pe cosmetice, in general, pe eticheta este un semn ca un borcan cu capacul intredeschis si un numar 12, 24, 36 M.Inseamna ca va expira la 1 an, 2 ani dupa ce produsul a fost desfacut si a intrat in contact cu aerul

| adryyy_4467 a răspuns:

Daca nu e orginal as zice sa nu risti sanatatea pentru atata lucru eu cred ca ai buze frumoase si fara luciu acela care oricum este contrafacut adica nu respecta normele de sanatate