| SinKode a întrebat:

Mi-am dat singur gaura in ureche, si nu prea stiu daca ii bine zona in care am da
Cam pe aici vine, ii bine :?
http://imgur.com/nDxzoG2

3 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Nu, nu prea este bună zona unde ţi-ai făcut gaură. Dacă porţi cercel tip şurub o să îţi faci singură rană. Gaura trebuia să fie puţin mai în dreapta, exact pe mijloc ca să nu îţi faci răni atunci când porţi cercei.
Din curiozitate, cu ce ţi-ai făcut gaură în ureche? Cu pistolul special pentru găuri sau cu acul? Ai dezinfectat zona şi ustensilele înainte? Poţi lăsa zona să se vindece până gaura este ''umplută''. Dar, dacă vrei să păstrezi gaura îţi recomand să porţi cercei din aur sau argint să nu se coacă.

| SinKode explică (pentru FemeiaPisică):

Cu acu' de cusut, acum las sa se vindece rana si dau la mijloc

| Unofficial a răspuns:

Teoretic este bine asa cum vrei sa fie, dr iti recomand sa ti-o faci un pic mai la mijloc.