| Zmeurik1 a întrebat:

Mi-am luat placa de par de curand si as vrea sa folosesc un spray sau ceva pentru par sa nu mi-l ard. Ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| AddaXD a răspuns:

Buna.
Nu iti vei arde parul daca folosesti place o data sau de doua ori pe saptamana. Insa, daca vrei te poti duce la coafor si sa te interesezi de un spray pentru par de care ai nevoie. Stiu sigur ca exista. Se aplica dupa spalare din cate imi amintesc, dar nu am nicio idee despre nume. Daca intrebi pe la un coafor sau doua sigur vei gasi. Succes happy

3 răspunsuri:
| elenyss a răspuns:

Iti vei arde parul DE FIECARE DATA cand folosesti placa. E logic, il presezi la o temperatura de 180-230 de grade. Nu exista spray/ulei/ceara care sa ajute cumva parul tau cand intra in contact cu temperaturile alea, tot ce pot sa faca produsele alea e sa accelereze inchiderea porilor din firul de par ca acesta sa devina neted si drept, dar rezultatul este acelasi.

| Konata a răspuns:

Nu prea exista ceva anume ca sa nu iti arda parul, cea mai buna solutie e sa nu o folosesti zilnic, ci de 3-4 ori saptamana, crede-ma e mai bine asa deoarece daca il folosesti zilnic il deteriorezi.Iti doresc noapte bunalove struck

| aleksika a răspuns:

Eu am folosit spay-ul de la la kallos, dar nu pot sa zic ca sunt foarte multumita. Am avut unul mai bun dar nu mai știu exact firma, îl foloseam si doar când mă uscam am cu foenul nu numai când foloseam placa. Caută pe net spay pentru protecție termică si poate gasesti ceva mai bun happy