| Fetitsa123 a întrebat:

Buna TPU.Mi-am patat din greseala cu ulei de gatit (ulei de floarea soarelui) pantaloni mei preferati ( niste blugi).Am incercat sa scot pata cu de detergent de vase si l-am pus la spalat dar pata nu sa dus.Cum sa scot pata?

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://gastronomie.ele.ro/......--a90.html
O primavara frumoasa sa ai:)

| MMihai a răspuns:

Încearcă și cu o benzină ușoară gen neofalină și apoi să îi speli.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vanish

| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Incearca cu Vanish. Pui pe pata s lasi asa cateva ore, apoi dai cu apa si pui iar Vanish si freci bine pana se ia pata( dar cand freci acolo ai grija sa nu pui prea multa pasiune si sa strici materialu'), la mine merge mereu cu toate tipurile de pete pe care le-am experimentat pana acum laughing)

| AndreiP98 a răspuns:

Incearca cu fixativ, eu am reusit sa scot tot felul de pete cu fixativul, vorbesc serios... Nu imi bat joc, vorbesc serios.

| StartingANewLife a răspuns (pentru AndreiP98):

Te rog sa nu incerci asta decat in ultima instanta. mentionez, nu am incercat, dar nu vad care ar fi logica acestui sfat. fixativul contine un tip special de lipici, si face exact contrariul a ceea ce doresti tu, si anume: fixeaza! nu vad cum ar putea functiona.

| diverse a răspuns:

Incearca cu aspirina

| Tataru_Oana-Gabriela_1988 a răspuns:

Daca nu ai reusit inca sa scoti petele de ulei : pune un pliculet de bicarbonat de sodiu in apa calduta si lasa blugi cateva ore in ea, apoi ii speli cu detergent normal.