| CristianaaaaAna a întrebat:

Mi-am pus un piercing in buric acum 6 luni la salon totul a fost steril. Dar inca nu mi s-a vindecat inca fac un puroi acolo nu ma doare absolut deloc. Poate sa fie de la pierce trebuie schimbat?

2 răspunsuri:
| awspam a răspuns:

Daca organismul tau nu rezista si nu ii place il scoate afara si nu se inchide, scoate-l si lasa l asa un timp doua saptamani ca nu se mai inchide gaura acolo veci, si il bagi dupa ce se vindeca, bafta

| SaschaM a răspuns:

Nu e de la cercel. Daca acea secretie nu miroase urat, e limfa, nu puroi si nu ai de ce sa te ingrijorezi. Eventual foloseste ulei de masline sau un unguent cicatrizant de la farmacie. Daca vrei, poti intreba si la salonul la care ti l-ai facut.