| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am tuns varfurile acum o saptamana si de atunci n`am folosit nici placa, nici peria rotativa, doar mi-am uscat parul cu foehnul si deja e despicat, tocit/ ars la varfuri. Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Ai parul foarte subtire si ars.Incearca sa rupi un fir de par de la jumatate si vei observa ca el tot se despica.Asa e si al meu si solutia nu e sa il tunzi pentru ca vei obtine acelasi rezultat.Incearca sa nu-l mai terorizezi cu placa,nu il pieptana niciodata cand e ud, spala-l cat mai rar si aplica-i multe tratamente, unul eficient e cel cu ulei de masline si ulei de ricin(necesita cateva ore, poate si o noapte intrega sa isi faca efectul), cauta masti din comert(eu folosesc una cu placenta de la kallos) si foloseste ser pentru varfuri care le lipeste momentan si impiedica sa se despice mai mult(eu am unul de la avon).

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Schiba samponul cu unul mai potrivit, foloseste si balsam si tunde-ti varfurile macar o data la 4 saptamani

| IsabelaIssa a răspuns:

Asta inseamna ca ai parul foarte sensibil si trebuie sa il usuci in prosop, cum este si recomandat de altfel. happy Evita ustensilele de par daca nu e neaparata nevoie sa le folosesti, si incearca o masca pentru fire despicate. Cauta ceva tratamente sau intreaba la farmacie ce ar fi bun pentru asta. Craciun fericit! happy

| UnCorpSanatos a răspuns:

Foloseste un balsam de par, incearca alt sampon, sau uscati parul la trepte mai mici ale uscatorului de par si tine-l mai departe de par.

| allexxys a răspuns:

Pai, cel mai bine ar fi daca e ars si despicat sa mai tai putin din el, si dupa sa mergi la farmacie si sa ceri ceva pentru hranirea parului si ceva vitamine sa fie din nou sanatostonguetongue sper ca te-am ajutat...->funditZZa!