| xCatastrophe a întrebat:

Mi-am vopsit parul si am dat-o-n bara. Nu mi-a iesit rosul dorit asa ca vreau sa ma fac inapoi bruneta. Vreau sa scap de ea cat mai repede. Am parul scurt si sanatos avand in vedere ca pana acum ma vopseam doar la 2-3 luni.La cat timp ar fi in regula sa mi-l vopsesc din nou incat sa nu-mi distruga parul si ce produse pentru ameliorare ar trebui sa folosesc (precum uleiuri sau seruri)? Va rog cineva care a mai trecut prin asta.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Tina88 a răspuns:

Brunetul si roscatul au cam acelasi component. Cumpara o vopsea fara amoniac si vopseste-te in 2-3 zile, lasa parul sa se ingrase putin, o sa te protejeze in momentul in care aplici vopseaua. Aplica o masca sau balsam din abundenta dupa spalare. Nu se intampla nimic daca ai parul sanatos. La salon o sa iti faca acelasi lucru doar ca o sa te abureasca sa te goleasca de bani.

2 răspunsuri:
| anonimspecial a răspuns:

Ar trebui sa intrebi la salon.Eu cred ca nu ti.a iesit culoarea pe care ai vrut.o datorita culorii pe care ai avut.o initial si amestecandu.le, nu a iesit prea...

| oOAnonimăOo a răspuns:

Ai putea sa te clatesti pe par cu suc de lamaie ca sa iti iasa cat de cat vopseaua.