| alexutza222 a întrebat:

Mi-am vopsit sprancenele cu henna maro, dar au iesit negre. Ce pot face pentru a trece mai repede culoarea sau pentru a le decolora putin?

4 răspunsuri:
| daniel33441 a răspuns:

Incearca sate speli cu suc de lamaie.pui suc de lamaie pe sprancene astepti vreo 10 minute dupa care clatesti. faci asta inainte de fiecare dus

| KyuzoFire a răspuns:

In primul rand henna e un fel de tatuaj temporar si dureaza de la 3 zile pana la 1 luna.Depinde de calitate si de durata de cand a fost facuta. Daca e henna naturala facuta manual nu ai ce sa ii faci sa treaca si o sa stea mult si bine acolo.No hate dar de ce ti-ai face sprancenele cu henna? henna e rosie portocalie sau un visiniu, ce e negr, nu e henna, e o substanta facuta folosind henna.Nu va iesii, dar daca o speli si freci foarte bine timp de 3-4 sau chiar 5 zile va iesi, plus ca trebuie sa ai mare grija! Henna fabricate si ieftia pusa pe fata iti poate provoca reactive alergica umflaturi sau incetinirea cresterii parului la sprancene.

| alexutza222 explică (pentru KyuzoFire):

E vopsea speciala pentru sprancene. Dar scrie si henna pe ea. Am luat-o zicand ca e mai buna decat una chimica... henna fiind naturala. Dar, se pare ca nu e asa. Deci daca ma spal foarte mult cu apa si sapun se duce? Sau macar estompeaza?

| daniel33441 a răspuns (pentru KyuzoFire):

Cine ti-a spus tie ca daca nu e negru nu e henna? te-ai uitat pe cutiile de henna spre exemplu de la mandala sa vezi componentele? totul este facut din plante fara nici o "substanta" in plus.este recomandata tocmai pentru ca nu contine substante in plus.sufar de dermatita de ani de zile si folosesc henna.cum de nu am probleme la acele asa zise substante?