| afrodita3333 a întrebat:

S-a vopsit cineva cu henna? Cum a procedat si cum a iesit parul?

1 răspuns:
| SunGoesDown a răspuns:

Depinde de ce culoare ai parul.
In primul rand, iei o punga (mica) sau o manusa de plastic transparenta. Si iti PICURI pe degete henna. Dupa aia iti freci parul cu mana. Lasi putin (5-10) minute sa intre pigmentul in par, dupa, dai cu o bugata de hartie, pigmentul excesiv.
In al doilea rand. Da-te cu FOARTE PUTIN fixativ pentru a evita colorarea pielii, a urechilor, a pernelor si a hainelor. Crede-ma. Eu mi-am facut parul cu Albastru de metil. Nu vrei sa stii cum arata patul dimineata