| razadeluna a întrebat:

Mi-ar place f.f.mult sa port asa conversi inalti, da mama nici nu vrea sa auda, zice ca nu o sa arat bine cu asa ceva :-((( mie imi plac mult

http://www.openfashion.com/photos/fav4babe4910b5537.3734 1443.png

14 răspunsuri:
| G a răspuns:

Pai daca ai gambele groase, nu te avantajeaza. are dreptate mama ta. conversii de genul ala nu arata bine pe orice picioare. dar daca ti-i doresti cu adevarat, strange chiar tu bani pentru ei. o pereche din aia costa 310 lei (75 de dolari americani), din 7 alocatii poti sa ti-i iei. bine, ia timp, dar daca vede mama ta ca chiar ii vrei, poate se razgandeste si iti ia.

| Maya. a răspuns:

Nu stiu de ce nu vrea mama ta, dar iti zic eu ca nu se mai poartastraight face. Sunt mai dragtuti cei normali.Acestia se potrivesc daca adopti un stil punk ceea ce nu cred ca esti tu (punkerita). In orice caz, tu hotarasti, iar daca vrei sa-ti convingi mama, ii spui si tu ca vei face treaba prin casa, o ajuti la ceva, pari si tu matura in fata ei si incearca sa nu te smiorcai atunci cand te refuza.Succeswinking

| Ioana1984 a răspuns:

Sunt foarte faini, zii mamei tale ca e de moda si nu are de ce sa nu-i placa.Aminteste-i ca sunt alti adolescenti care la varsta ta fac mii si mii de chestii urate si nu e nimic rau sa porti ceva care e in rand cu moda, parerea mea.Succes.

| Jane a răspuns:

Sincer, Conversii sunt o incaltaminte care nu se demodeaza niciodata, mereu chic si vine bine oricui. Incearca sa ii explici ca este alegerea ta cu ce te incalti si ca daca tu iti doresti asa ceva, ar trebui sa iti accepte preferintele. Incearca sa faci ceva dragut, cum ar fi sa contribui si tu cu ceva bani si va intelege. Sper ca te-am ajutat!

| Claw a răspuns:

Eu am avut, dar nu-i suportam, imi trebuia o ora sa-mi leg sireturilelaughing. Acum am din'aia pana la glezna si sunt mult mai ok.winking

| ChristinaO a răspuns:

Pai, daca iti plac, incearca sa o convingi ca tu ii porti nu ea, deci tu vei arata bine, sau rau(in opinia ei) purtandu-i.sincer,nici mie nu-mi plac, dar exista persoane carora le plac, si le respect decizia.gusturile nu se discuta, incearca sa-i explici si ei astahappysucces

| Stella a răspuns:

Si eu as vrealove strucklove struck

is foarte tari... xD

Răspuns utilizator avertizat
| ⅓Al€X_Red Mx⅓ a răspuns:

Doamnee ce uratanii! Are dreptate mama ta!

| bianka_6461 a răspuns:

Sunt f tari si sunt la modawinking

| goodkat a răspuns:

Pai poarta, nu are ce sa ti faca.

| CrystalAngel a răspuns:

Asa...si care-i intrebarea?! daca intrebarea era "cum o conving pe mama?" ai 2 optiuni a) te smiorcaiesti ii spui in repetate randuri ca ti-ai dori asta...blah-blah-blah SAU b) asteapta pana la ziua ta si roagati o colega (mai apropiata) sa iti aduca cadou de ziua ta conversi.Bine mai e si varianta TOTAL INCOMODA sa strangi tu bani.Succes oricum. Dar pe de alta parte doar nu vrei sa porti conversi inalti vara(te topesti si asa dar cu aia), asa ca mai asteapta cel putin pana prin octombrie-noiembrie

| nustiu_2427 a răspuns:

Atat de inalti nici nu se mai poarta, si trebuie sa ai niste picioare super subtiri si drepte ca sa iti stea bine... mie personal nu`mi plac, si o inteleg pe mama ta... dar cei pana deasupra gleznei sunt mult mai draguti, ia incearca-i.

| rebeka_3323 a răspuns:

Sunt tari si eu sper sa primesc de pasti!