| BarbieNuMaiViseaza a întrebat:

Mi s-a rupt o unghie rauu din carnecryingcrying si pe celelalte le am foarte mari nu pot sta cu ea asa. Credeti ca e bine sa mai astept sa creasca putin si spoi sa-mi pun o unghie falsa acolo sau sa o pun chiar azi. S-a rupt din carne chiar mi-a si sangerat putin si ma gandesc ca gelul care o lipeste pe cea falsa sa nu ii faca ceva la asta daca e rupta...sadMoor fara unghiutele melecryingcrying

9 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Stiu cum e crying! Condoleantze pentru unghiutza ta crying. eu cand patzesc asa imi pun un bandaj peste si astept sa-mi creasca putin, iar pe celelalte le dau cu mult intaritor si le fac putin mai scurte.

| elena a răspuns:

Nu este frumos sa mergi cu 1 unghie rupta si 9 mari, sfatul meu este, sa le scurtezi pe toate, nu chiar ca pe cea rupta si sa le astepti sa creasca, in felul acesta se vor mai regenera putin, incearca in tot acest timp sa nu le dai nici cu oja, pentru a se aerisi.

| traficanta a răspuns:

Aolo pune-ti un plasture acolo straight face si asteapta sa creasca, ca nu mori! straight face

| Anileda a răspuns:

Sa pui un plasture, il lasi acolo cateva ore si dupa vezi cum este, pune o unghie falsa e pacat sa le tai pe toate.
Succes

| Bubu a răspuns:

Taie-le pe toatewinking decat sa fie una mare, una mica.iti vor creste din nou si vor fi toate la fel si asa vor fi mai frumoase happy

| Ysha a răspuns:

Eu zic sa le tai putin mai scurte (daca mori fara unghiile tale straight face) sa nu aiba aceeasi soarta ca si cea rupta iar apoi asteapta sa creasca ca si celelalte nu recomand unghiile false(mie nu imi plac tongue) sau metoda mai cruda taie-le si pe celelalte scurte si lasa-le sa cresca deodata... tu alegi :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai fi seriosa unghii straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea e sa le tai si pe celelalte.nu de alta dar e urat cu o unghie scurta si una lunga

| Alexyuk a răspuns:

Uite, las-o sa creasca si taiele si pe celelaltemai mici ca sa nu para un contrast intre ele dar pote ar trebui sa o aschunzi de cei rautaciosi si sa o rogi pe cea mai buna prietena a ta sa te ajute sa treci mai usor prin asta, sper ca sfatul meu te-a ajutat :*:*:*:* pa wave