| PamfleticaTotHellenne a întrebat:

Hei!
Azi am observat ca mi s-a rupt putin din unghie(intr-un colt).Faza e ca e rupta de sus,adica se va rupe din carne.E aproape la jumatatesad.Nu pot face nimic pentru ca mi se agata si daca o rup o sa ma doara...ca e rupta de sus.sad
Celelalte unghii sunt mari,chiar foarte mari si niciodata nu mi s-a intamplat sa mi se rupa in halul astastraight face.Ce pot face? Sa mi-o rup?sad
Dar cum?straight face Ca doare rauu.straight face

Răspuns Câştigător
| telluno a răspuns:

Tine mana in apa calda, pana ti se inmoaie, si o tai fara probleme happy
ca sa fii sigura ca o sa ai unghiile tari si fara incidente, tine unghiile in apa cu sare cateva minute ( o data la saptamana).
succes si strange din dinti cand o tai happy

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru telluno):

Si...as vrea sa pun un plasture ceva peste ca sa nu se vada urat celelalte mari si ea mica.Nu se intampla nimic, nu!?

3 răspunsuri:
| Barbiiiiie a răspuns:

Incearca sa ti.o tai cu unghiera, stiu:-s mi s-a intamplat si mie ceva de genu.Dar taie usor cu unghiera sau cu un forfecut.Eu asa am facut, acum nu stiu. faci cum vrei. Funda?

| loveyouschatz a răspuns:

O poti lipii cu super glue
sau poti merge sa iti puna la salon putin gel pe ea pana creste si dupa o dai jos daca nu vrei durere