| missGirlDeea a întrebat:

Neata! Am o problema, parul meu tare repede se ingrosa doar il spal si a 2 zi seara e deacum gras, daca nu il spal peste 3 zile poti sa faci coafuri si nici nu ai nevoie de fixator., imi puteti recomanda saponuri, balzamuri ca parul meu sa nu fie asa de "uleios".

5 răspunsuri:
| ĿФsт a răspuns:

Hmm ...pai incearca gerovital pentru par gras si ia-ti si un balsam! iti ofera si stralucire.si inca ceva.nul mai usca cu feonul ca se ingrasa mai repede incearca fara! SUCCES!

| kathgilbert a răspuns:

Ia-ti un sampon special pentru. parul gras. Cauta apoi, pe net, retete de masti pentru. parul gras. Vei gasi destule.
Nu uita ca parul nu se ingrasa daca te speli de mai multe ori pe saptamana. Spala-ti parul ori de cate ori simti nevoia.

| andreeapap a răspuns:

Buna deea:* cam in cazul tau sunt si eu.problema ta este ca te speli prea des iar parul a inceput sa se obisnuiasca asa si sa ceara tot mai multe spalari sftul meu trebuie sa ii faci un "program "parului.Sa te speli pe cap doar MIERCURI si DUMINICA oricat de uleios ar fi parul tau nu te spala mai des o sa vezi cu timpul nu o sa ti se mai uleieze.Iar sampon iti recomand PANTENE e cel mai bun si te speli de 2 ori adica te speli o data clatesti bin si inca o data dupa care balsamul nu il aplici la radacini deoarece de asta ti se uleiaza aplica-l doar la varfuri.Iar alti factori care favorizeaza uleierea parului tau pot fi si alimentele pe care le mananci incearca sa eviti dulciurile mai ales ciocolata sau sa nu iti mai faci parul cu placa cu ondulatorul cu fixativ etc deoarece si aceste afvorizeaza apoi sa incerci sa nu stai in fum de tigara in praf etc. Sper ca te-am ajutat. FUNDA?batting eyelashes

| Aida_3174 a răspuns:

Un wash&go face minuni... dupa parerea mea e cel mai bun sampon :X Iti face p-arul si plin de volum si se aseaza perfect.mie mi se potriveste samponul asta.

| stefana21 a răspuns:

Iti recomand cu caldura "Carota" de la Kalos. Un balsam/masca pentru parul gras. Aplici pe parul spalat, astepti 30 de minute si clatesti. Da rezultate de durata.