| ღmrsღCєsarionღ a întrebat:

Neaţa TPU big grin.
Am parul cu volum si cateva bucle si as vrea sa-l fac drept cu placa.
Am auzit ca strica sau arde parul.E adevarat?

Răspuns Câştigător
| AriaMontgomery a răspuns:

Daca o folosesti prea des parul se arde si se va strica treptat devenind despicat si deteriorat. Dar daca tot vrei sa iti faci parul drept poti sa iti cumperi o placa mai performanta chiar daca este mai scumpa decat celelalte si poti sa iti iei gel si crema special pentru parul facut cu placa pentru a nu-ti strica parul si le gasesti la magazine de cosmetice.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, așa este, arde foarte tare părul și îl deteriorează.
Produsele de "protecție" sunt pur comerciale!
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| Iubibilăă a răspuns:

Da, este foarte periculos.
De ce sa nu fi naturala?
Toate cele bune.

| lolz1 a răspuns:

Pentru o ocazie speciala poti sa o folosesti insa nu ti-o prea recomand. eu am avut parul pana la fund, l-am tuns din varfuri si gandeste-te ca l-am intins de 2 ori pe saptamana si acum abia imi e pana la umeri. e foarte naspa. regret nespus ca mi-am cumparat-o!
Iar ca raspuns la intrebarea ta, da! Arde!

| LadyCrazy999 a răspuns:

Da, iti strica parul si ti-l arde.mai bine lasa-l sa fie naturalhappy

| NeedYouNow a răspuns:

Da,il arde si-l usuca daca o folosesti prea des

| Allyyyyy a răspuns:

E adevarat ca parul se arde, dar daca folosesti placa des ..itit recomand un ser pentru varfuri, la mine merge.te pup.pa-pa :*

| teocool a răspuns:

Da il arde si se despica