| mon@29 a întrebat:

Niste idei de coafura simple de realizat. cel mai explicit rasp prm funda.nu vreau site-uribig grin

Răspuns Câştigător
| FaŠhIση a răspuns:

Pai...

Pasul 1:
Leaga-ti parul intr-o coada de cal, la baza gatului, intr-o parte.

Pasul 2:
Desparte parul din coada in doua si rasuceste aceste parti una in jurul alteia, creand un efect de coada rasucita. Aplica putin fixativ pe lungimea cozii.

Pasul 3:
Rasuceste coada in jurul bazei si prinde pe alocuri cu agrafe.

Pentru un plus de romantism, scoate cateva suvite din coc, mai scurte.

Sfat: Poti opta si pentru o carare intr-o parte, opusa celei in care este cocul.

Lasa, in fata, doua suvite libere (daca ai breton cu atat mai bine) pe care le poti aranja fie cu carare pe mijloc fie intr-o parte, in functie de cum esti obisnuita si cum iti sta mai bine.

Restul parului se trage din dreapta catre stanga si se aplica agrafe de jos in sus, exact la jumatatea capului. Pentru a nu se vedea agrafele dar si pentru un efect mai spectaculos, rasuceste pe degete doua bucle, una sub alta, pe care le fixezi tot cu agrafe.

Rasuceste tot parul din partea dreapta catre stanga, pana dupa jumatatea capului. Fixeaza coada rasucita cu agrafe. Pentru a prinde cat mai bine parul este recomandat sa pui agrafele incrucisate

Piaptana parul pe spate lasand liber doar bretonul. Imparte parul in suvite. Fiecare trebuie data cu spuma si rasucita pe o perie cilindrica. Lasa sa se usuce putin parul si sa prinda forma dorita si apoi desfa suvita de pe perie. Daca nu ai mai multe astfel de perii in casa poti folosi una singura pe care sa o muti pe fiecare suvita in parte, insa desigur va dura ceva mai mult. Efortul va merita pentru ca parul tau va arata ca si cum ai fi petrecut cateva ore bune la salon.

sper ca te am ajutat

funda?batting eyelasheskiss

succes!

3 răspunsuri:
| Florin_6699 a răspuns:

Chel?

| snoopy_5277 a răspuns:

Uite e un site de nota 10. Coafuri simple si foarte frumoase. http://bubzbeauty.com/hair/013.html

| SmileyGirl_9293 a răspuns:

Starngeti parul in coc si desfl la jumatte si prindel cu o clam nu conteaza puneti o coronita draguta si pangligi agatte si cumpara de la magazin niste sclipici dac gasesti si pune peste tot
o sa arati ca un star!