| anonim_4396 a întrebat:

Niste magazine de șepci stil punk-scene din Bucuresti cunoasteti? Am nevoie urgent, dau funda!

Răspuns Câştigător
| Bibu_2231 a răspuns:

Un loc numit si magazin de sepci este pentru multi Champions deoarece au mai multe modele, in diferite culori si la preturi accesibile, incepand de pe la 45 de lei. Avantajul lor este ca sunt rezistente si moda in aceasta categoria nu este la fel de trecatoare ca la pantofi.

Desi nu suntem cei avizi pasioanti de drumuri la mall, adevarul este ca numarul mare de magazine ne ajuta considerabil in cautarile noastre. De la magazinele cu articole sportive, la outletu-uri, Famous Brands Gallery unde se gasesc modele speciale Converse si Paul Frank, Levi's, Timberland si Celio exista o multime de magazine in care sa putem cauta sapca perfecta. Preturile difera de la o marca la alta, de la 80 pana pe la 140 de lei.

Un alt loc unde se gasesc multe modele de sepci este Carrefour. Partea buna este ca sunt ieftine, incep de la 20 de lei, partea proasta este ca sunt slab calitativ si nu exceleaza la capitolul estetic.

Acum pentru sepci ceva mai speciale trebuie schimbat putin placa si mers prin alte magazine. Pentru modele mai ciudate, cu tot felul de aplicatii traznite trebuie mers pana in Hippie Hippie Shake, Tonka Jeans (in Piata Romana, langa Cinema Studio), O'neill (Piata Romana vizavi de Bonsai), Outwear (Decebal nr 14, aproape de Ruby Tuesday) sau Paria. Preturile difera mult, unele sepci sunt ieftine 30 de lei, iar altele sunt ceva mai scumpe in jur de 80 de lei.

Sepcile de skate sunt disponibile in multe magazine din oras si sunt aduse de la cei mai mari producatori de echipamente de pe piata, Globe, Vans sau Emerica. Preturile sunt intre 50 si 80 de lei si se gasesc in magazine ca Boarders, the Kitchen, South Shop, H20 sau Base.

In timp ce pentru sepcile preferate de amatorii de rap magazine care sa ofere aceste modele sunt Hip Hop USA si Mania (pe Calea Victoriei nr 100, in gang vizavi de Teatrul Act). Preturile sunt ceva mai mari, de obicei trec de 100 de lei.

Iar pentru toti amatorii de F1 si toti fanii lui Schumi exista un magazin de cadorui si suveniruri chiar la noi in oras, in Plaza la parter, unde se gasesc sepci cu diferite inscriptii si modele la preturi destul de maricele, peste 150 de lei.